У США засудили до довічного ув’язнення мексиканського наркобарона «Ель Чапо»

ZIK

Напередодні американський федеральний суд в Брукліні виніс рішення про довічне ув’язнення мексиканський наркобарона Хоакіна Гусмана, більш відомого як «Ель Чапо».

Про це повідомляє AP

Після того, як вердикт суду було оголошено, 62-річний мексиканець висловив своє обурення. Він звинуватив суддю  у знущанні над судовою системою США, адже той відмовився призначити новий судовий розгляд на основі необґрунтованих, на думку самого Гусмана, звинувачень присяжних.

«Моя справа була заплямована, і ви відмовили мені у справедливому судовому розгляді, коли весь світ дивився»,   – зазначив підсудний через свого перекладача.

За словами експертів, найбільш вірогідно, що наркобарон відбуватиме своє покарання у федеральній в’язниці «Супермакс» у Флоренції, штат Колорадо, де в’язні перебувають  на самоті протягом 23 годин, а взаємодія з людьми зведена до мінімуму. 

При цьому додається, що на суді також виступила потерпіла від дій Гусмана Андреа Велес Фернандес. Вона раніше працювала  на мексиканця,  поки не склала список його ворогів і не втекла від переслідувань завдяки ФБР.  Як стверджувала жінка, за її голову було призначена винагорода у розмірі 1 млн доларів.

Під час судового слідства було надані докази того, що  картель Гусана «Сіналоа» протягом 25 років виконував контрабандні поставки різних видів наркотиків до США. При цьому «сікароси» Гусмана за його наказом викрадати, катувати і вбивати будь-кого, хто заважав їхнім справам. 

Зазначимо, що в 2017 році відбулася екстрадиція Ель Чапо до США, де його утримували в ультразахищеному підрозділі у в’язниці Манхеттена.  До цього Хоакіну Гусману двічі вдавалося втікати із в’язниць суворого режиму в Мексиці. 

Loading...