У Раду проходять чотири партії, у «Опозиційної платформи – За життя» і «Європейської солідарності» – різкий стрибок рейтингу, – дослідження

За результатами всеукраїнського опитування громадської думки, яке було проведено 10-16 липня 2019 року і по величині вибірки увійшло в число найбільш великих соцопитувань в Україні за рік, найбільші шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії: «Слуга народу» Дмитра Разумкова (41,2%), «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка, Вадима Рабиновича і Віктора Медведчука (18,6%), «Європейська солідарність» Петра Порошенко (11,1%) і «Батьківщина» Юлії Тимошенко (7, 1%).

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).

Інші політичні партії, зокрема, «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (4,6%), «Голос» Святослава Вакарчука (4,4%), «Сила і Честь» Ігоря Смешка (3,1%), Радикальна партія Олега Ляшка (2,0%), «Опозиційний блок» Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Геннадія Кернеса (1,9%), ВО «Свобода» Олега Тягнибока, Андрій Білецького та Дмитра Яроша (1,7%), партія Шарія (1,4%), Аграрна партія України Михайла Поплавського (1,1%), «Українська стратегія Гройсмана» (1,0%) та ін. мають менші шанси на проходження в парламент.

Результати дослідження представлені в таблиці.

<nbsp;>
;>

За словами представників дослідного центру, на відміну від менш великих соцопитувань, проведених раніше, дане дослідження показало наступні тенденції в динаміці електоральної підтримки провідних політичних партій України:

«Слуга народу» – стабілізація рейтингу напередодні парламентських виборів, припинення плавного зниження, яке реєструвалося раніше, але при цьому – істотна відмінність від результатів лідера партії, показаного по результатам президентських виборів.

«Опозиційна платформа – За життя» – фактично єдина велика партія, яка демонструє стабільне зростання підтримки, різкий стрибок рейтингу напередодні виборів (можлива причина – серія резонансних обговорюваних подій – повернення полонених, переговори про зниження ціни на газ і т.д.).

«Європейська солідарність» – також не просто стабілізація рейтингу, але і помітне збільшення показників напередодні виборів, можливо – в результаті ефективної регіональної агітації лідерів партії.

ВО «Батьківщина» – стабілізація рейтингу на рівні, що дає гарантію проходження в наступний склад парламенту, можливо – як наслідок обговорення того, що лідер партії може розраховувати на посаду прем’єр-міністра.

«Громадянська позиція», «Голос», «Сила і Честь» – фактично програна боротьба за проходження в парламент, яка у випадку партії Ігоря Смешка збіглася до того ж з істотним просіданням рейтингу в порівнянні з показниками місячної і двомісячної давності.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) на протязі 10-16 липня 2019 року. Метод опитування – 1,500 інтерв’ю з використанням роздрукованих анкет, 1,500 інтерв’ю з використанням анкет на планшеті, 17,010 – телефонні інтерв’ю на основі випадкової вибірки телефонних номерів. Загальна кількість респондентів – 20,010 осіб. Ймовірна похибка – 2,2%.

Читайте більше новин на тему: вибори

Loading...