У Польщі пояснили, чому українські заробітчани не переберуться до Німеччини

serwisy.gazetaprawna.pl

У Польщі зараз перебуває близько 1, 3 млн. українців. За останні п’ять років вони стали найбільшою групою іноземців, які тут працюють. З 2020 року Німеччина впроваджує нові правила, які дозволять людям, які живуть не у країнах ЄС, офіційно працевлаштовуватися. Польські експерти, однак, запевняють, що незважаючи на лібералізацію правил, німецький ринок й надалі буде важкодоступним для працівників з-за кордону ЄС.

Про це повідомляє видання Dziennik Gazeta Prawna.

За даними видання, майже 45% українців, які живуть і працюють у Польщі, планують пошук роботи в інших країнах. Зокрема 34% думають про переїзд до Німеччини, яка зараз бореться з нестачею робочих рук. Федеральне агентство праці встановило, що німецький ринок зараз потребує майже 800 тисяч робітників. Проте, незважаючи на ухвалену лібералізацію правил, що почне діяти з 2020 року, німецький ринок надалі буде важкодоступним для працівників з-за меж Європейського Союзу.

Видання підкреслює, що головна проблема – мовний бар’єр. Лише 1,6% українців, які зараз працюють у Польщі, знають німецьку мову дуже добре, 1,4 % – добре, 5,5% – володіють нею на середньому рівні, а 70% не володіють нею взагалі.

Газета також звертає увагу, що проблеми будуть із вимогою підтвердити відповідну освіту або професійний досвід, зокрема через розбіжності в документах в Україні та ЄС.

Loading...