«Тиша» на Донбасі триватиме довше, – політолог

ZIK

Тристороння контактна група у Мінську домовилася про припинення вогню на Донбасі з 21 липня. Ймовірно, що цього разу домовленостей вдасться дотримати, адже у цьому зацікавлені президенти України, Росії, Франції, Німеччини.

Про це в прямому ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK  заявив політолог Володимир Воля.

«Впродовж трьох років час від часу про щось домовляються, і часом припинення вогню було, але в основному воно триває не дуже довго. Проте цього разу є сподівання, що тиша на сході триватиме довше. Сподіваюся, що це буде безстроково, як зафіксували у домовленостях. І що стосується інших пунктів домовленостей, то це все теж виглядає, як прогрес: допуск ОБСЕ на неконтрольовану Україні частину Донецької і Луганської областей, моніторингової місії. Можна сподіватися, що місяць, півтора – це протримається. Тому що всі ці домовленості виглядають елементом підготовки до Норманської зустрічі на найвищому рівні. Тому буде «не комільфо», якщо ці домовленості будуть зірвані. В них зараз зацікавлені  президенти: України, Росії, Франції,  Німеччини», – каже Воля.

Зі слів політолога, на вирішення ситуації на Донбасі вплинуть і переговори  між президентами Росії та України.

« Розмова по телефону з Путіним, це був експромт з українського боку. І вже стало відомо, що президенти говорили по телефону  не один раз. Питання Донбасу президент України  порушував на зовнішніх майданчиках і в Україні. Не один раз. Вже є позитивні зрушення. І підготовка до роботи у форматі тристоронньої контактної групи. Це поки що кроки, але  чи буде результат? Побачимо. Що стосується учасників, то я не думаю, що політичні сили будуть тут на щось впливати», – зазначив Воля.

Нагадаємо, як писав ZIK, Тристороння контактна група, за участі представників ОРДЛО, підтверджує свою повну відданість всеосяжну, сталому та безстроковому припиненню вогню, з опівночі 21 липня 2019 року за київським часом.

 

Loading...