Тільки об’єднавши світ, зможемо врегулювати конфлікт на Донбасі, – політтехнолог

ZIK

Щоб зупинити війну на Донбасі, ми повинні залучати не лише Нормандський формат, а й США та Великобританію. І якщо буде спільна позиція Нормандського формату, тоді й інші країни також нас підтримають.

Про це в прямому ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK  заявив політтехнолог Денис Каплунов.

«Мінські угоди ніхто не виконує. Був діалог 4-х колишніх українських президентів, але нічого не змінилося. Ми чули заяву Путіна – російських військових на Донбасі немає, він говорить це безпосередньо на камери Ми повинні залучати не лише Нормандський формат, а ще США і Великобританію. І якщо буде спільна позиція Нормандського формату, тоді й інші країни також нас підтримають. Ці країни мають бути гарантами, що Путін не зробить такий собі «покерфейс» і не скаже: я нічого не знаю, нічого не контролюю. Танки і комплекси «Бук» знайшли в степах Донбасу. Тільки об’єднавши світ довкола війни на сході, ми зможемо врегулювати конфлікт на Донбасі. А безпосередні переговори з Путіним – це шлях в нікуди», – каже Денис Каплунов.

З його слів, із Російським президентом варто домовлятися за звільнення політичних в’язнів.

«В «ЛНР» і «ДРН» працює російська адміністрація, призначена з Кремля, там утримують наших хлопців. Мій друг – журналіст Станіслав Осієв – вже два роки в полоні, навіть не в тюрмі, а в концтаборі. Там його тримають в будівлі колишнього заводу. Мама, яка живе там, не може, не те що ліки передати, а навіть слова сказати раз на пів року. От такі питання можна піднімати і намагатися домовитися», – пояснив політтехнолог.

Денис Каплунов певен, що на заклик української влади відгукнуться усі європейські країни.

«Якщо президент Зеленський звернеться до Ангели Меркель, до Макрона і запропонує їм  розширити Нормандський формат, і якщо позиція Путіна не буде принципово – ні, то і США, і Велика Британія будуть гарантами того, що Путін не просто задекларує, а виконає.  Наша позиція має бути: доводити факти того, що РФ бере безпосередню участь у бойових діях на Донбасі. І доказувати це в першу чергу на міжнародній арені, і тоді спільними зусиллями тиснути на Володимира Путіна», - зазначив Денис Каплунов.

Нагадаємо, як писав ZIK, на зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську з врегулювання ситуації на Донбасі присутні люди, які, насправді, не впливають на ухвалення рішень.

Loading...