Скандал із Куницьким: адвокат заявив про перший встановлений факт громадянства іншої держави

ZIK

До скандалу з Олександром Куницьким не було ще жодного випадку, щоб щодо кандидата в депутати був встановлений юридичний факт громадянства іншої держави.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив адвокат Андрій Федур.

Пан Федур прокоментував інформацію про те, що Апеляційний суд поновив Олександра Куницького, який має друге ізраїльське громадянство, в якості кандидата на парламентських виборах. Він зауважив, що проблема наявності в певних чиновників і депутатів парламенту паспортів інших держав не нова. Ці розмови активно ведуться щонайменше три останні скликання. Однак, не було ще жодного випадку, щоб щодо депутата чи кандидата в депутати був встановлений юридичний факт, що він є громадянином іншої держави. 

«Таке враження, що нас перевіряють, де є лінія неповернення, наскільки можна над українцем знущатися, і що він проковтне. Коли я побачив це, то спочатку подумав, що просто піднімають серйозну тему, і цікаво подивитися чим це все завершиться, але на сьогоднішній день я маю інше бачення. Нас перевіряють, наскільки ми готові поступатися своїми принципами і вже публічно не визнавати власну Конституцію», – вважає адвокат.

Зокрема ведуча програми поцікавилася, чи це вказує на кризу судової гілки влади. Пан Федур відповів, що він би не назвав це кризою судової гілки влади. Він додав, що наша судова гілка влада така, якою її активно створювали всі роки незалежності.

«Між іншим хочу звернути увагу, що це рішення ще не набрало чинності, воно оскаржене. Ця людина не є поновленою. А щодо реформи судової системи, я б перехрестився, якби її не було. На мій погляд, реформа судової влади проводиться кожні 5 років після виборів президента, за виключенням пана Кравчука, який просто не встиг ще її здійснити», – констатував пан Федур.

Нагадаємо, що Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Центральної виборчої комісії про зняття з виборів кандидата в народні депутати від "Слуги народу" по мажоритарному округу №169 (Харків) Олександра Куницького.

Loading...