Новини » Події 18 липня, 2019, 12:39
СБУ про публікацію угорської газети на Закарпатті: це посягання на цілісність України

Управління СБУ Закарпатській області відреагувало на заяву заступник міністра закордонних справ України Єгора Божка щодо позначення окремих територій України «угорськими» газетою «Карпаталія», яку видає громадська організація «Товариство угорської культури Закарпаття». Відповідні відомості внесено до ЄРДР.

Про це у Facebook повідомляє Управління СБУ Закарпатській області.

Як зазначено у повідомленні, слідчим відділом Управління СБ України в Закарпатській області внесено відомості до ЄРДР за ознаками вчинення злочину передбаченого ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України («Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України») за фактом розміщення на титульній сторінці періодичного видання «Kárpátalja» зображення частини Закарпатської області в межах виборчих округів, на яких балотуються кандидати в народні депутати від угорської меншини (ОВО №№ 68, 69 та 73), де населені пункти з компактним проживанням угорської нацменшини (т.зв. Притисянський район) розфарбовані в кольори угорського національного прапора (червоний, білий та зелений), тим самим умовно відокремлені від іншої території області.

«Зважаючи на те, що зображення із картою Закарпатської області на фоні угорського прапору містить ознаки посягання на територіальну цілісність України та може спровокувати сепаратистські настрої в середовищі угорської національної меншини, розповсюдження друкованих матеріалів із вказаним зображенням є публічними закликами до зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України. За даним фактом процесуальне керівництво здійснює прокуратура Закарпатської області», – підкреслили у СБУ.

Нагадаємо, заступник глави МЗС закликав СБУ відреагувати на угорський сепаратизм на Закарпатті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 01:05 :52