Політексперт вивів ідею «прохідних» партій: «Аби не втратити голоси»

ZIK

Серед лідерів є партії всього політичного спектру. Подобається мешканцям півдня та сходу «Опозиційна платформа – за життя», але є альтернатива непрохідної партії – «Опозиційний блок». Щоб не втратити голос і забезпечити більше представництво, голосуємо за прохідну партію. Аналогічно у націоналістів. Таким чином голос виборця не втратиться, він буде почутий, а політичний курс, який він сповідує, буде представлений ще ширше.

Про це в ефірі програми «Кінець дня»  на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Сергій Биков.

«Те, що до парламенту проходить тільки 4 політичні сили, це не добре, і не погано. Тут є питання у явці виборців. Тобто скільки людей прийде на дільці для голосування. Соціологи прогнозують, що явка складатиме 53%. На президентських виборах вона складала 62%. Але це звичайна тенденція.

І за таких умов ми побачимо, що ціна одного мандата складатиме приблизно 51 тисячу голосів. Якщо буде така явка і дані соцдослідження будуть даними результату виборів, то тоді не врахують абсолютно жодним чином голоси понад 4 мільйонів українських виборців. Це сумарна кількість усіх виборців, які проживають у Києві, Дніпрі, Харкові та Вінниці. Ці голоси підуть просто у смітник», – заявив Сергій Биков.

Тому, пояснює експерт, щоб не було втрачено таку велику кількість голосів, виборцям краще голосувати за ті партії, які точно є прохідними, ніж за маленькі непрохідні політсили.  

«Серед лідерів рейтингів є партії всього політичного спектру. Подобається мешканцям півдня і сходу «Опозиційна платформа – за життя», але є альтернатива непрохідної партії – «Опозиційний блок». Тому, щоб не втрати голоси і забезпечити більше представництво, голосуємо за прохідну партію.

Аналогічно у націоналістів. Є праві політичні сили, у тому числі «Свобода», яка не проходить, але є партія експрезидента України, яка має такі ж погляди. Краще голосувати за прохідну.

Далі радикали, аграрії – це традиційний виборець «Батьківщини». Тому краще голосувати не за «Радикальну партію» чи іншу, краще голосувати за ту політсилу, яка точно проходить до парламенту. Таким чином виборці будуть чесними перед собою», – наголошує Сергій Биков і додає, що проголосувавши за прохідну партію, виборець не втратить свій голос, він буде почутий, а політичний курс, який він сповідує, у парламенті буде представлений ще ширше.

Нагадаємо, лідерами парламентських перегонів сьогодні є партії «Слуга народу» та «Опозиційна Платформа – За Життя». Про це свідчать результати соцопитування, проведеного з 24 червня по 1 липня 2019 року Агентством суспільно-політичних досліджень і комунікативних стратегій.

Згідно з результатами опитування, за партію «Слуга народу» готові віддати голоси 39,3% тих, хто визначився зі своїм вибором. Партію «Опозиційна Платформа – За Життя» підтримують 13,5% виборців.

Також до п'ятірки найпопулярніших партій входять «Голос» – 8,5%, ВО «Батьківщина» – 7,9%, «Європейська Солідарність» – 7,5%.

Loading...