Обмін 208 на 69: Безсмертний розповів про деталі домовленостей

ZIK

Українська сторона вже вчора на зустрічі Тристоронньої контактної групи була готовою погодити обмін полоненими за формулою 208 на 69. Однак, цьому перечили представники Росії.

Про це під час брифінгу розповів представник України у робочій підгрупі з політичних питань у ТКГ Роман Безсмертний.

Коментуючи вчорашні перемовини усіх чотирьох підгруп у Мінську, він наголосив: найважливішою є домовленість щодо початку процедури обміну – 208 на 69.

«Українська сторона вже вчора була готовою розпочати цю процедуру і запропонувала відповідне число, ми могли б навіть сьогодні зробити цей обмін. Це було підтримано навіть представниками ОРДЛО. Однак, цьому заперечив Кремль, представники Москви», – розповів Безсмертний.

Тому й було домовлено проводити так звану процедуру правової чистки. Адже у списку на обмін – особи із різною категорією правової очистки.

«Десь це становитиме кілька днів, десь – декілька тижнів, а то й, можливо, декілька місяців. Але ця процедура запущена. Досягнуто домовленостей 69 на 208», – підкреслив Роман Безсмертний.

Водночас, за його словами, що до звільнення українських моряків, то вони перебувають «за рамками цього процесу», адже щодо них – винесене рішення Міжнародного трибуналу.

«Щодо них є діалог між президентом Зеленським та президентом Путіним. Українська сторона наполягає на безумовному виконанні цього рішення. Тому для нас ситуація по моряках – чиста і ясна. Ми наполягаємо на тому, щоб це рішення було виконаним», – заявив Безсмертний.

Однак він закликав і «зняти рожеві окуляри» і «перестати анонсувати звільнення через день».

«Це непросто важкий процес, а важкужчий. Слава Богу, що вчора його зірвали з місця. Ще раз кажу: ще вчора Україна була готовою почати цю процедуру. Бо, наприклад, в Україні є громадяни Росії, а в Росії – громадяни України. Одним указом видається помилування – і їдьте додому. Хто хоче, хай їде, хто не хоче, хай залишається. Однак є й інші категорії осіб. Звісно, що на це впливатимуть в тому числі, і такі речі, як указ про громадянство», – зазначив Роман Безмернтий.

Окрім того, він прокоментував і позицію РФ, яка, за його словами, заперечила обмін. Мовляв, Кремль вимагає, щоб формула «всіх на всіх» носила характер не рамкової домовленості, а технологічної. Однак щодо різних громадян існуватиме різна процедура звільнення.

«Тут не можна у стосунку до всіх використовувати поняття «обмін» – помилування, обмін звільнення – різні категорії. Натомість «всіх на всіх» – це рамочна домовленість», – зазначив представник України у ТКГ.

Як повідомлялось, заступник керівника Офісу Президента України Вадим Пристайко розповів, що на зустрічі у Парижі було домовлено про обмін полоненими.

Loading...