НАБУ оголосило підозру через розкрадання власності Нацгвардії

Національне антикорупційне бюро України оголосило про підозру чоловіку, який нібито організував схему з розкрадання майна Нацгвардії.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Йдеться про понад 80 мільйонів гривень.

«18 липня 2019 року виконавчому директору компанії-забудовника повідомлено про підозру в організації схеми з заволодіння майном Національної гвардії на 81,64 млн грн. Дії посадовця кваліфіковано за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України», - ідеться в повідомленні.

На час розкрадання чоловік був на посаді заступника голови правління з будівництва державної компанії. Хоч, за даними слідства, він фактично керував кількома приватними компаніями, які будували проекти у Києві.

 «Слідство встановило, що у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць», – пояснюють у НАБУ.

Однак у 2016-2017 роках були укладені додаткові договори, за якими Нацгвардія відмовляється від квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир в будинку, який зводила та ж компанія на околиці Києва.

Різниця у вартості – понад 81 мільйон гривень.

Зазначається, що згодом, у 2016-2017 рр., сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 635 448 грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.

Читайте також: НАБУ розслідує можливе отримання хабаря членом Нацради Герасим'юк

 

Loading...