Новини » Світ 18 липня, 2019, 6:50
МВФ вважає курс долара США значно завищеним

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прийшов до висновку, що нинішній курс долара у Європі значно завищений.

З урахуванням основних короткострокових економічних індикаторів курс долара завищений на 6-12 відсотків, йдеться в доповіді МВФ. У той же час курси євро, японської ієни і китайського юаня знаходяться на прийнятному рівні,  поdідомляє DW.

Безпосередньо для Німеччини курс євро, враховуючи високе позитивне сальдо поточних операцій ФРН, занижений на 8-18 відсотків, вважають експерти МВФ. З метою зниження гігантського профіциту в сфері зовнішньої торгівлі МВФ радить Німеччині активніше інвестувати у внутрішню інфраструктуру.

У 2019 Німеччина, за прогнозами мюнхенського інституту економічних досліджень ifo, знову отримає рекордний в світі профіцит по поточних операціях.

Президент США Дональд Трамп і Єврокомісія постійно критикують Німеччину за це. Надмірним вважає німецький профіцит поточних операцій і один з високопоставлених представників МВФ.

Трамп постійно висловлює невдоволення тим, що курс долара дуже високий і в результаті перешкоджає американському експорту. У червні він розкритикував в зв’язку з цим і грошову політику Європейського Центробанку (ЄЦБ) і його глави Маріо Драги.

На думку американського президента, заходи, що вживаються ЄЦБ, несправедливо полегшують конкуренцію Європи з США. Чим дешевше євро, тим конкурентоздатні у ціновому плані європейські продукти в інших валютних регіонах.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 21:44 :10