Мороз закликає «просто запроваджувати» українську мову і «менше говорити»

ZIK

Політики використовують українську мову для піар-кампанії. Якщо ми себе поважаємо, то треба менше говорити про захист української мови, а просто запроваджувати її застосування.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив колишній голова Верховної Ради України (1994-1998, 2006-2007 рр.) Олександр Мороз.

Ведуча поцікавилася, що не так із популяризацією української мови. У відповідь він сказав, що одні говорять, що будуть відстоювати статус російської мови, орієнтуючись на своїх виборців, інші кажуть, що не допустять, аби топталися по українській мові.

«Справа в тому, що українську мову використовують як елементи для піар-кампанії. Як важливий фрагмент. Хочу сказати, що Конституція, норми якої мають пряму дію, дає відповідь на всі запитання. А приєднання України до декларації про мови нацменшин дає відповідь на все, що потрібно», – сказав пан Мороз.

Водночас, щоб не вести зайвих дискусій із цього приводу, Мороз запропонував опуститися на землю.

«Вийдемо на вулицю. Коли ми йдемо по Парижа, то там всі вивіски та оголошення є французькою мовою, і це вважається нормальним. Якщо ми відстоюємо статус української мови, то в Києві є і «булочная» російською та англійською, й італійською салони на Бесарабці. Ну не повинно ж так бути. Якщо ми себе поважаємо, то треба менше говорити про захист української мови, а просто запроваджувати її застосування так, як це потрібно», – сказав ексспікер Ради.

Як зауважив пан Мороз, для того, аби популяризувати мову, спершу треба створити в Україні умови її вільного використання.

«Тут є два нюанси. Останній закон, який передбачає контроль за його виконанням. Я вважаю, що те, що робиться під контролем і передбачає насильство, ніколи не веде до успіху. Якщо Україна успішно розвиватиметься і матиме авторитет у своїх громадян – не треба буде ніяких зусиль, аби поширювати мову. Люди будуть пишатися тим, що вони громадяни України і користуються власною мовою», – констатував Олександр Мороз.

Нагадаємо, що в Україні у вівторок, 16 липня, набув чинності закон Про забезпечення функціонування української мови як державної, за винятком низки положень, які набирають чинності у більш пізній термін.

Loading...