Люди багато чого хочуть: Зеленському дорікнули за тиск на суддів

ZIK

Суддям Антикорупційного суду нелегко, адже з самого початку вони бачать, які очікування вимагає від них суспільство. Натомість у таких справах слід дотримуватись процедури, а не бажань людей.

Про це на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики за участі Володимира Зеленського, яке транслював телеканал ZIK, заявила голова наглядової ради «Мережа правового розвитку» Лариса Денисенко.

Президент України Володимир Зеленський наголосив: суд справді не є каральним органом, однак «все ж потрібні вироки».

«Мені здається, що саме вироки для тих, хто є шахраями, бандитами, прізвища яких не лише знає усе суспільство, ці люди вже зірки. Сьогодні ці люди нічого не бояться, окрім вироків», – переконаний Зеленський.

Та в свою чергу голова наглядової ради «Мережа правового розвитку» Лариса Денисенко зазначила: в українській системі правосуддя існує змагальний процес. Мовляв, це нормально, коли є підготовані прокурори та адвокати.

«Суд ніколи не перетвориться на цирк чи «ярмарку адвокатів», – зазначила Денисенко.

Вона додала: у законних справах слід дотримуватись процедури, а не бажань суспільства.

«Люди багато чого хочуть – інколи, щоб всі стали бідними, або багатими. Та існує процедура. Якщо ми всі її дотримуватимемось, що важливо, тоді й не виникатиме бажання орієнтуватись на бажання людини. Навіть – справедливі», – зазначила Денисенко.

Експертка наголосила: коли процедура стане зрозумілою для всіх, тоді й виноситимуться справедливі вироки. Натомість від початку давати такі настанову суддям Антикорупційного суду – не варто.

«Повірте, суддям антикорупційного суду нелегко. Нелегко бачити, які очікування на тебе націлені. Психологічно, це дуже впливає, а я хочу, щоб судді почувались абсолютно незалежними, професійними та вільними у виконанні та вчиненні правосуддя», – підкреслила Лариса Денисенко.

Як повідомлялось раніше, президент України Володимир Зеленський перезапустив роботу Антикорупційної ради.

Loading...