Державний заколот: адвокат назвав умову ухвалення нової Конституції

ZIK

Ухвалити нову Конституцію в Україні можна лише через державний заколот. Тоді можна скасувати всі закони й ухвалити нові.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив український адвокат Андрій Федур.

На його думку, ухвалення нової Конституції в рамках правового поля нашої держави неможливе.

«Для того, щоби в Україні прийняти нову Конституцію, треба започаткувати державний заколот. Він має бути вдалим, тоді він стане революцією, і в результаті можна скасувати всі закони держави і іменем революційної доцільності прийняти свої. Тоді можна прийняти нову Конституцію», – вважає пан Федур.

За його словами, це лише один єдиний спосіб прийняття нової Конституції в усіх інших випадках законно можна вносити зміни лише в теперішню Конституцію.

«Якщо говорити про внесення тих змін, які нам анонсували, я не бачу такої можливості щодо діючої Конституції. Чому? З тієї причини, що тоді доведеться вносити щонайменше зміни до першого розділу. А внесення таких змін можливе виключно через їх затвердження на референдумі», – додав адвокат.

Також він не бачить перспективи виникнення в новому Парламенті конституційної більшості, тобто 300 голосів, яка зможе приймати зміни до Конституції та ще й такі, які потребуватимуть винесення питання на референдум.

На його думку, це проблеми, які не можливо подолати.

«Можна бути симпатиками референдумів, але спершу треба приймати відповідні законодавчі зміни, щоб наші симпатії реалізовувалися в тих законах. Це одна проблема, що я не бачу можливості. У нас немає законодавства, яке б регулювало прийняття змін до Конституції на всенародному референдумі», – зауважив пан Федур.

Водночас, на його думку, друга біда – це Конституційний Суд.

«Я змушений був бути дотичний до деяких процесів, які там відбуваються. Мені здається, що в Конституційному Суді є такі системні проблеми, що питання проходження через суд, внесення змін до першого розділу Конституції взагалі неможливі, бо в них не буде голосів», – констатував Андрій Федур.

Нагадаємо, що представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук упевнений, що Конституцію України треба змінювати, а Конституційну комісію відновити.Loading...