Безсмертний пояснив, чим «хлібне перемир’я» відрізняється від попередніх домовленостей

ZIK

«Хлібне перемир’я» стартує вночі 21 числа. Вперше у домовленостях такого типу зазначено, що розпочинається безстрокова заборона на будь-яке ведення вогню.

Про це під час брифінгу розповів представник України у робочій підгрупі з політичних питань у ТКГ Роман Безсмертний.

Він наголосив: одним із пунктів домовленостей, досягнутих у Мінську, є відновлення мостового переходу біля Станиці Луганської.

«Ухвалені рішення щодо відбудови цього моста, а перед тим – щодо ліквідації фортифікаційних споруд, які є в районі мостового переходу. Це теж дуже важливо, бо це змінить соціально-економічну ситуацію і поліпшить стосунки між людьми», – заявив Безсмертний.

Окрім того, він підкреслив: напередодні цих перемовин озвучувалась ідея щодо так званого хлібного перемир’я.

«Досягнені домовленості про те, що з 0 годин 1 хвилини 21 числа розпочинається безстрокова заборона на обстріли. Причому, вперше в документі зазначено, що забороняється будь-яке ведення вогню. У заяві зазначено і про відповідальність осіб за відкриття вогню, також передбачена публічна заява сторін про припинення вогню», – розповів представник України у ТКГ.

Він підкреслив: по суті, сторони взяли на себе зобов’язання не відкривати вогонь впродовж невизначеного періоду.

«Також досягнуто домовленостей про те, що і в інших місцях, рішення щодо яких було ухвалено ще восени 2016 року, будуть здійснюватись подібні роботи по організації відведення-розведення живої сили для того, щоб дати людям можливість комуні кувати між собою. Як ви пам’ятаєте, у 2016 році рішення стосувалось трьох точок», – зауважив Безсмертний.

Окрім того, за його словами, обговорювалось і питання припинення мінування території для мінімізації загрози цивільному населенню», – підкреслив Станиці Луганської.

Як повідомлялось раніше, Безсмертний розповів про деталі домовленостей обміну 208 на 69.

Loading...