Алла Шлапак «розсекретила» феномен команди Черновецького

ZIK

Феномен команди Черновецьного полягав тому, що це були люди з вулиці. Від блоку Черновецького було 147 депутатів районних рад у Києві, і серед них не було жодного колишнього обранця.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів лідер політичної партії Соціальна справедливість Алла Шлапак.

Ведуча поцікавилася, в чому феномен команди Черновецького. У відповідь пані Шлапак зазначила, що Черновецьким була порушена монополія вузького кола людей на політику, коли до депутатських мандатів були допущені люди фактично з вулиці.

«Тоді від блоку Черновецького було 147 депутатів районних рад у Києві і жодного з них не було колишнього – це були люди з вулиці, які отримали можливість керувати», – зазначила гість програми.

За словами пані Шлапак, через створення виборчих мереж її дуже часто називають «повелителькою душ».

«Хочу сказати, що ефект не робиться мережею. Через це вже розбивався не один кандидат у народні депутати, який пробував через мережу вигравати вибори, витрачаюти мільйони на округи, і провалювався. Це було показово в 2012-му, 2014-му роках. Я думаю, що це буде і 21 липня, коли частина людей, які використовували цю схему, не пройдуть у Раду», – вважає політик.

Ведуча поцікавилася, чим відрізнялися сітки Черновецького від тих, що зараз.

«Моє місце там – це не створення передвиборчої сітки, а налагодження реальних контактів із людьми. Коли у 2006 році Черновецький став мером, то я стала ініціатором створення міських програм адресної матеріальної допомоги пенсіонерам, доплат вчителям, медикам і включення в роботу депутатів рад усіх рівнів, які були тоді в Черновецького. Цей безпосередній зв’язок ніколи не давав 100% ефект, так само, як адміністративний ресурс, який можна називати прототипом сітки, якою ніхто в Україні не вміє скористатися, бо за цим всім треба бачити роботу з людьми, а не примітивний результат у день голосування», – констатувала Алла Шлапак.

Нагадаємо, лідерами парламентських перегонів сьогодні є партії «Слуга народу» та «Опозиційна Платформа – За Життя». Про це свідчать результати соцопитування, проведеного з 24 червня по 1 липня 2019 року Агентством суспільно-політичних досліджень і комунікативних стратегій.

Згідно з результатами опитування, за партію «Слуга народу» готові віддати голоси 39,3% тих, хто визначився зі своїм вибором. Партію «Опозиційна Платформа – За Життя» підтримують 13,5% виборців.

Також до п’ятірки найпопулярніших партій входять «Голос» – 8,5%, ВО «Батьківщина» – 7,9%, «Європейська Солідарність» – 7,5%.

Loading...