Новини » Спорт 17 липня, 2019, 9:45
Зіграно перші шість матчів у відповідь першого кваліфайраунду Ліги чемпіонів
zik.ua
zik.ua

На зелених полях шести міст Старого Світу вчора, 16 липня, було зіграно перші шість поєдинків з 16-ти матчів у відповідь першого кваліфікаційного раунду футбольної Ліги чемпіонів УЄФА сезону-2019/2020.

Перший кваліфікаційний раунд Ліги чемпіонів – це боротьба 32-х команд за право пройти до наступного раунду відбору. 16 з них за підсумками двоматчевих протистоянь дійсно отримають шанс продовжити боротьбу у турнірі, а ще 16 опустяться «поверхом» нижче – до кваліфікації Ліги Європи УЄФА.

Перші поєдинки раунду відбулися тиждень тому. На черзі – матчі у відповідь, які розбито на два ігрових дня. Шість з них було зіграно вчора, 16 липня, а сьогодні, 17 липня, пройде решта десять поєдинків А вже за тиждень – другий кваліфікаційний раунд Ліги чемпіонів повідомляє ua-football.com.

Примітка – підкреслено команди, які вийшли у другий кваліфікаційний раунд Ліги чемпіонів.

«Шкендія» (Північна Македонія) – «Нимме Калью» (Естонія) – 1:2 (перший матч – 1:0)

Голи: Агім Ібраїмі (пенальті) 62 – Максіміліано Угге 6, Ліліу 90+1

В першому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів, крім іменитих Романа Григорчука та Сергія Реброва, змагався й менш статусний український тренер – Роман Кожуховський. Його «Нимме Калью» опісля домашньої поразки 0:1 від «Шкендії» опинився в неприємній ситуації. Але зумів з неї вийти з честю.

Вже на 6-й хвилині естонці відіграли відставання: Максіміліано Угге вдало замкнув подачу від кутового прапорця. Попри це, «Шкендія» володіла перевагою і гол, незважаючи на гру естонців від захисту, назрівав.

Зрештою, прийшов він в середині другого тайму, коли у ворота гостей був призначений пенальті за гру рукою в безтурботній ситуації. Ібраїмі холоднокровно реалізував вирок і вивів македонців вперед за сумою двох поєдинків.

Була скрутна ситуація, але естонці знайшли в собі сили забити важливий гол. Та ще й такий гарний: після вкидання ауту пішла атака другим темпом, гарна передача п’ятою знайшла футболіста в воротарській зоні, голкіпер невдало зіграв на виході і не запобіг нещастю – 1:2.

Відзначимо також, що повний матч в складі «Нимме Калью» відіграв українець Андрій Маркович.

Додамо, що в наступному раунді «Нимме Калью» зіграє з переможцем пари «Селтік» (Шотландія) – «Сараєво» (Боснія і Герцеговина).

«Сабуртало» (Грузія) – «Шериф» (Молдова) – 1:3 (перший матч – 3:0)

Голи: Огнєн Роловіч 59 – Лірідон Лафіті 3, Гагі Маргелашвілі (автогол) 8, Роберт Тамбе 10

Вилучення: Матей Палчіч («Шериф») 72

Футболістів «Шерифа» серйозно зачепила поразка від «Сабуртало» в першому поєдинку з рахунком 3:0. Тим паче – на своєму полі. І то закономірно. Молдавани видали просто шалену реакцію на подразника. Відставання було відігране вже впродовж перших десяти хвилин (!) поєдинку у відповідь.

Тиск був таким високим, що грузини забивали навіть в своїй ворота. Але потім господарям вдалося взяти себе в руки і заспокоїти гру. А там і рятівних, полегшувальний для них гол прийшов – ближче до середини другого тайму забив чорногорський легіонер «Сабуртало».

вистачило для виходу до наступного раунду, де «Сабуртало» зіграє з загребським «Динамо». Чи знайдеться місце для Дениса Шеліхова? Важко сказати. Принаймні, в протистоянні першого кваліфікаційного раунду український голкіпер обидва поєдинки просидів у запасі. А от Артем Гордієнко за «Шериф» грав. Сьогодні – 69 хвилин, але молдаванам це не допомогло.

«Валетта» (Мальта) – «Дюделанж» (Люксембург) – 1:1 (перший матч – 2:2)

Голи: Маріо Фонтанелла 35 – Маріо Покар 59

Доволі несподіваний результат. Ще в першому матчі «Валетта» показала зубки в протистоянні з командою, котра сенсаційно відкрила для себе в минулому сезоні групу Ліги Європи.

Але у «Дюделанжа» було вдосталь шансів виправити ситуацію. Та все, що зумів зробити представник Люксембурга – це не програти. Далі йде «Валетта» за рахунок більшої кількості голів на виїзді.

«Торсхавн» (Фарерські острови) – ХІК (Фінляндія) – 2:2 (перший матч – 0:3)

Голи: Себастьян Пінгель 17, Лассе Андерсен 56 – Ріку Ріскі 60, Ріку Ріскі 77

Фінський чемпіон після впевненої домашньої перемоги трохи полоскотав нерви власним вболівальникам. На 56-й хвилині ХІК пропустив другий гол і максимально близько підпустив до себе «Торсхавн».

Але потім фіни увімкнули швидкості і розвіяли ілюзії чемпіона Фарерських островів. Ліга Європи – це стеля для «Торсхавна».

«Црвена Звезда» (Сербія) – «Судува» (Литва) – 2:0 (перший матч – 0:0)

Голи: Річмонд Боакей 4, Марко Марін 29 – Мірет Топсагіч 90+5

Вилучення: Марко Гобеліч («Црвена Звезда») 60

«Црвена Звезда» з «Судувою» в кваліфікації Ліги чемпіонів змагались і в минулому році. Правда, на більш пізніх стадіях відбору. Тоді чемпіон Литви насухо програв обидва поєдинки.

Цього ж року вдалося вдома відстояти нічию 0:0, а в гостях навіть забити гол. Але це все одно тупцювання на місці. Серби чітко розрахували сили і забили стільки, скільки їм було потрібно. Тож «Црвена Звезда» прогнозовано йде далі.

«Феронікелі» (Косово) – «Нью-Сейнтс» (Вельс) – 0:1 (перший матч – 2:2)

Гол: Ден Еббе 67

Трохи сил і класу не вистачило «Феронікелі». Зігравши в зручну нічию на полі «Нью-Сейнтса», косовари все ж дозволили досвідченому супернику створити такий потрібний для нього гольовий момент у матчі-відповіді.

Тож замість сенсаційного проходу до другого раунду кваліфікації Ліги чемпіонів, «Феронікелі» продовжить боротьбу у Лізі Європи.

2019-10-20 16:37 :11