Новини » Суспільство 17 липня, 2019, 17:45
З 2020 року принцип «гроші йдуть за пацієнтом» працюватиме на всіх рівнях меддопомоги, – Супрун
В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун
В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун

З 2020 року принцип «гроші йдуть за пацієнтом» запрацює на всіх рівнях медичної допомоги, а платити за ліжкомісця держава більше не буде. Це означає, що медичні заклади, які надають спеціалізовану медичну допомогу, будуть також отримувати кошти за надані медичні послуги – у разі наявності договору з Національною службою здоров’я України. Але для цього їм потрібно підготуватися. Першою справою – стати комунальними некомерційними підприємствами.

Про це у Фейсбуці повідомила в.о.міністар охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Наразі виглядає так, що місцеві спільноти та управлінці різних рівнів Полтавської, Харківської та Волинської областей найбільше прагнуть змін у медицині. Їх можна впевнено назвати супергероями трансформації. На Полтавщині 85% спеціалізованих закладів вже змінили свій статус на комунальні некомерційні підприємства, на Харківщині – 80%, на Волині – 75%. Водночас, у мешканців Луганської, Закарпатської та Івано-Франківської областей є привід нагадати місцевій владі про наближення дедлайну. У цих регіонах наразі реорганізовано лише від 10% до 23% закладів. Якщо вони не встигнуть реорганізуватися та підписати договір з НСЗУ, фінансувати неавтономізовані лікарні регіонів доведеться з місцевих бюджетів», – повідомила Супрун.

Вона наголосила, – «як би прихильники субвенцій, стабільних потоків, ручного контролю ресурсів і постійного дерибану не опиралися змінам, у них не вийде скасувати виконання Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування» чи зупинити зміни».

«Вони кажуть, що захищають лікарів та пацієнтів і зберігають «залишки медицини». Але насправді, вони «захищають» лікарів від гідних умов роботи та більших зарплат. А пацієнтів «захищають» від якісної медичної допомоги та сучасних переваг трансформації. Маніпулюючи громадською думкою, вони намагаються набрати додаткових балів перед виборами. Ну і звісно – уникають дійсно складних завдань із розбудови спроможної мережі закладів, підвищення якості медичних послуг, реорганізації та перепрофілювання установ. Бо зберігання «залишків медицини» – це рішення слабких управлінців. А якісна трансформація системи охорони здоров’я – ознака професіоналів», – підкреслила Уляна Супрун.

Уляна Супрун нагадала, що процедура реорганізації триває близько шість місяців. Тому ухвалити рішення про автономізацію лікарень депутати різних рівнів мають уже на найближчій сесії аби з 2020 року отримувати фінансування за новою системою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 02:33 :42