Новини » Світ 17 липня, 2019, 22:15
Єврокомісія починає другий етап провадження щодо Польщі

Європейська комісія вважає, що система дисциплінарної відповідальності порушує незалежність суддів у Польщі і починає другий етап провадження проти цієї країни. Польський уряд має два місяці на відповідь. Черговим етапом буде скарга до Суду Європейського Союзу в Стразбурзі.

Про це повідомляє Польське радіо.

Як зазначає видання, Брюссель вважає, що зміни не гарантують безсторонності дисциплінарної палати, яка складається виключно з суддів, обраних Національною радою судочинства, а членів цього органу призначають політики.

Європейська комісія звертала на це увагу Варшави вже кілька місяців тому, а в квітні надіслала перше попередження. Польський уряд відповів місяць тому, відхиляючи застереження Комісії і запевнив, що система дисциплінарних проваджень працює без перешкод. Комісія натомість визнала цю відповідь незадовільною, оскільки вона не усунула правових застережень і побоювань ЄС. З огляду на це Європейська комісія вдруге звернулася до Польщі із закликом усунути усі неузгодження.

Якщо наступну відповідь Варшави також визнають недостатньою, Брюссель направить скаргу до Суду ЄС, і судді в Люксембурзі вирішать, хто правий у цій суперечці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 22:59 :05