Новини » Політика 17 липня, 2019, 20:50
ЄС закликав Росію визнати відповідальність за збитий над Україною МН 17
Меморіал пам'яті жертв рейсу MH17 у Нідерландах. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Меморіал пам'яті жертв рейсу MH17 у Нідерландах. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

ЄC укотре закликав Росію визнати відповідальність за трагедію рейсу Малайзійських авіаліній МН17, збитий над Україною п’ять років тому з окупованої території, що призвело до загибелі 298 людей.

Відповідна декларація Високого Представника ЄС від імені всіх країн-членів оприлюднена на сайті Європейської Ради, повідомляє Укрінформ.

«Наші серця з тими, хто втратив близьких, і ми поділяємо з ними їхню скорботу. Європейський Союз знову підтверджує свою повну підтримку всім зусиллям із встановлення правди, правосуддя та відповідальності в інтересах жертв та їх близьких родичів, у відповідності до резолюції Ради Безпеки ООН 2166», – йдеться у документі.

У цьому контексті ЄС привітав оголошення Спільною командою з розслідування трагедії (JIT) від 19 червня 2019 року щодо кримінального провадження проти чотирьох осіб, яке буде здійснено у Нідерландах.

«ЄС закликає Росію прийняти відповідальність та повною мірою співпрацювати із розслідуванням, що триває. ЄС висловлює свою повну впевненість у незалежності та професіоналізмі правових процедур, які будуть здійснюватися», – наголошує декларація ЄС.

Нагадаємо, МЗС України заявило, що збиття літака рейсу МН17 є не лише кримінально караним діянням, але і порушенням Російською Федерацією норм міжнародного права, зокрема Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 00:32 :50