Якщо ВРУ не проголосує за відтермінування штрафів для «євроблях», скличемо термінову нараду МВС, – Рябошапка

ZIK

ВРУ слід зібратись на позачергове засідання, щоб відтермінувати штрафи для власників «євроблях», які не встигли розмитнити свої авто. Якщо цього не зробити, українці можуть вийти на чергові акції протесту.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка.

Заступник керівника офісу президент вважає, що народні депутати встигнуть зібратися на позачергову сесію, аби проголосувати за внесені президентом законопроекти. Один із них – відтермінування штрафів для власників авто на іноземній реєстрації. Мовляв, якщо цього не зробити, можна очікувати на акції протесту.

«Регламент і закон передбачає, що не пізніше як в семиденний термін депутати мають зібратися на позачергову сесію ВРУ на вимогу президента України. Народні депутати отримують за свою роботу гроші від людей, від платників податків і вони повинні ці гроші відпрацьовувати. Зараз є багато можливостей комунікації, щоб дізнатися про те, що таке засідання буде. Для цього проводимо і нині брифінг. У народних депутатів є досить часу, щоб завтра зібратися на це засідання», – певен Рябошапка.

На його думку, нардепи мали достатньо часу ознайомитись і з проектом закону про незаконне збагачення.

«Говорити, що вони не знайомі з законопроектом сенсу немає, адже він досить тривалий час був у парламенті, його вносили ще в червні. Всі народні депутати мали можливість ознайомитися. Що ж стосується відтермінування санкції за не розмитнені автомобілі з іноземною реєстрацією, цей законопроект був зареєстрований ще в квітні. Президент вніс лише деякі зміни, тому нічого нового для народних депутатів тут не буде», – каже Рябошапка.

Якщо ж Рада не збереться, зі слів Рябошапки, доведеться все ж вигадувати інші механізми відтермінування.

«Антикорупційні ініціативи будуть ухвалені вже в новому парламенті, а що стосується штрафних санкцій щодо нерозмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією, нам доведеться скликати термінову нараду з МВС, Нацполіції, Мінінфраструктури і шукати інші механізми. Але наразі закон таких прямих механізмів не передбачає», – пояснив Руслан Рябошапка.

Як повідомлялось раніше, команда Зеленського закликає Верховну Раду VIII скликання позачергово зібратися 18 липня.

Loading...