Відновлення ядерного статусу України: названо перешкоди

ZIK

Україні не вдасться відновити ядерний статус до того моменту, допоки не буде побудовано потужну соціально справедливу економіку.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (ВО «Свобода») Юрій Левченко.

Нардеп, відповідаючи на запитання щодо ймовірності повернення Україні статусу ядерної держави, зауважив, що це – можливо. На його думку, говорити про терміни у цьому питанні складно, адже для цього слід перебувати у владі, а не в опозиції. Водночас, політик розповів про спілкування із фахівцями у галузі ядерної енергетики, які говорять про те, що в Україні залишилася наукова школа та є необхідні ресурси.

«У нас немає бажання, на жаль. Просто у більшості політиків немає бажання цим займатися. Взагалі, у більшості політиків немає бажання займатися Україною і потребами України та українського народу, є бажання тільки займатися самозбагаченням», – заявив Юрій Левченко та наголосив, що повернення ядерного статусу потрібне Україні.

«Для тих, хто каже, що ми станемо Північною Кореєю, всі заблокують, забудуть про нас тощо, – це меншовартість. Я вказую приклад двох країн, які не заблоковані, хоча вони абсолютно незаконно собі зробили ядерну зброю, – Пакистан і Індія», – зазначив Юрій Левченко.

Водночас, додав нардеп, це Україні не вдасться зробити до того часу, допоки не буде побудовано потужну соціально справедливу економіку. Паралельно, каже Юрій Левченко, слід розбудовувати Збройні Сили і прагнути до того, щоб відновити в країні повний ядерний цикл. Потенціал для цього є, переконаний він.

Нагадаємо, Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг закликав РФ використовувати свій «останній шанс» для дотримання Договору по поширенню ракет середньої і малої дальності.

Як повідомляли, Європейський Союз закликав Росію зберегти Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

Loading...