Цією провокацією буде дискредитований президент, – адвокат Федур про справу Куницького

ZIK

Історія, пов'язана з подвійним громадянством кандидата в нардепи Олександра Куницького, схожа на провокацію. Я не виключаю, що нею буде дискредитований президент Володимир Зеленський.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив український адвокат Андрій Федур.

Пан Федур прокоментував інформацію про те, що Апеляційний суд поновив Олександра Куницького в якості кандидата на парламентських виборах. Він вважає, що якби ця особа балотувалася від будь-якої іншої партії, розвиток подій був би іншим.

«Це схоже на провокацію, і я не виключаю, що нею буде дискредитований новообраний президент. Я глибоко переконаний, що якби цей добродій із паспортом іншої держави заявив про те, що він дійсно є громадянином Ізраїлю, але він не висувався б по мажоритарному округу від такої популярної в суспільстві політичної сили, а від якоїсь іншої, то його політична кар'єра закінчилась би наступного дня», – зазначив адвокат.

Зокрема, за його словами, очевидно, що в такому випадку Міграційна служба і відповідні органи державної влади мали б підготувати документи, для того, щоб президент виконав свій конституційний обов'язок і прийняв рішення про позбавлення українського громадянства цю людину.

«За українським законодавством ця людина підлягає позбавленню українського громадянства, і такий акт приймає президент країни. Але тут трапилася така халепа, що він висувається від тієї політичної сили, яка ототожнюється з діючим президентом. І тому відповідні державні органи чомусь забули або не встигли підготувати президенту відповідні документи, на підставі яких президент прийняв би рішення», – зауважив Федур.

Також він додав, що це негативно вплине на імідж президента. Президенту будуть завжди закидати, що він як гарант конституційних прав і свобод людини не виконав покладені на нього функції, зокрема щодо прийняття рішення в таких випадках.

«Тим паче це єдиний випадок, коли кандидат у депутати заявив відверто, хоча й під тиском того, що його викрили в брехні, що він – громадянин Ізраїлю», – прокоментував пан Федур.

Нагадаємо, що Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Центральної виборчої комісії про зняття з виборів кандидата в народні депутати від "Слуги народу" по мажоритарному округу №169 (Харків) Олександра Куницького.

Читайте більше новин на тему: вибори

Loading...