Новини » Політика 17 липня, 2019, 21:10
Тристороння контактна група домовилася про режим припинення вогню
ukrinform.ua
ukrinform.ua

Тристороння контактна група, за участі представників ОРДЛО, підтверджує свою повну відданість всеосяжну, сталому та безстроковому припиненню вогню, з опівночі 21 липня 2019 року за київським часом.

Про це повідомила прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер у Facebook.

«Також, Тристороння контактна група, виходячи з раніше досягнутих угод та зобов’язань сторін: підтверджує свою повну відданість всеосяжну, сталому та безстроковому припиненню вогню, з опівночі 21 липня 2019 року за київським часом; повторно заявляє про свою загальну і тверду відданість повному виконанню Мінських домовленостей; зобов’язується забезпечити повний та безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України згідно її мандату для моніторингу та верифікації, що проводяться нею, в тому числі з застосуванням її технічних засобів», – повідомила прессекретар.

Вона зазначила, що завершено розведення сил та засобів в районі Станиці Луганської. Домовлено, що найближчим часом відбудеться одночасний, синхронний демонтаж фортифікаційних споруд, який розпочнеться зі знесення споруди НЗФ ОРЛО на мосту, а також відбудеться деполітизація – будуть прибрані символи квазіугруповань. Українська сторона в найкоротші строки готова забезпечити свою частину ремонту мосту.

«В гуманітарній підгрупі підтверджено місце перебування 69 наших громадян, яких ми прагнемо звільнити. В закладах української пенітенціарної системи перебуває 208 осіб, яких запитує протилежна сторона. Домовились в найстисліші терміни провести роботу в двох паралельних напрямках: юридична очистка і підготовка до взаємного звільнення підтверджених осіб та подальше підтвердження утримуваних осіб. В соціально-економічній підгрупі працюють над забезпеченням безперебійного енерго- та водопостачання, яких потребують мирні жителі по обидва боки лінії зіткнення – ці питання так само потребують вирішення безпекових питань. Є позитивні зрушення у забезпеченні сталого мобільного зв’язку на всій території Донбасу», – зазначила Дарка Оліфер.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 11:49 :44