Суд у Москві продовжив арешт усім 24 українським морякам

Українські полонені моряки. Фото EPA-EFE

Лефортівський районний суд Москви завершив розгляд клопотань СУ ФСБ РФ про продовження строків тримання під вартою військовополонених українських моряків. Всім 24 військовополоненим продовжені терміни утримання під вартою на три місяці. У всіх засіданнях судді відмовилися долучати наказ Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

Про це у Фейсбуці повідомив адвокат Микола Полозов.

Зокрема, суд прийняв рішення продовжити термін утримання під вартою до 24 жовтня 2019 року останній четвертій групі моряків у складі:

  • Роман Мокряк
  • Андрій Оприск
  • Володимир Терещенко
  • Сергій Цибізов
  • Андрій Шевченко

«Таким чином, щодо 21 військовополоненого українського моряка термін утримання під вартою продовжений до 24 жовтня, а щодо трьох поранених: Андрія Артеменка, Андрія Ейдер і Василя Сороки – на термін до 26 жовтня 2019 року. Різниця обумовлена ​​тим, що при первинному обранні запобіжного заходу ще в листопаді минулого року в Криму, суд щодо поранених проходив окремо і пізніше, ніж суд щодо інших військовополонених моряків», – повідомив адвокат.

Він зазначив, що всі чотири судових засідання проходили за клопотанням прокурорів в закритому режимі.

За його словами, жодне клопотання захисту в чотирьох судових засіданнях про залучення копій наказу Міжнародного трибуналу ООН з морського права, згідно з яким українські військовополонені моряки повинні бути негайно звільнені, задоволено не було.

«Всі винесені сьогодні судові рішення щодо продовження строків тримання під вартою військовополоненим українським морякам стороною захисту будуть оскаржені в установлений законом термін», – сказав Микола Полозов.

Loading...