Aнонси

усі анонси

СБУ розпочала передачу доказів у справі МН-17 компетентному органу Королівства Нідерландів

ZIK

Головне слідче управління Служби Безпеки України передало міжнародній спільній слідчій групі (МССГ) величезний масив доказів, які дозволяють відтворити обставини збиття літака «Боїнг 777» рейсу MH-17.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Зокрема, у відомстві нагадали, що Головне слідче управління СБУ проводить досудове розслідування щодо збиття пасажирського літака «Боїнг 777» (рейс MH-17) авіакомпанії «Малайзійські авіалінії».

Згідно з угодою про створення МССГ, у розслідуванні зазначеного злочину бере участь Україна, Нідерланди, Бельгія, Австралія, а пізніше — Малайзія.

У відомстві заявляють, що за п’ять років слідства вони передали до МССГ достатню кількість доказів для відтворення обставин злочину та встановлення причетних до нього осіб.

Наразі слідством встановлено:

  • точний час та маршрут, за яким самохідна вогнева установка (СВУ) зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «БУК» була незаконно переміщена з території Російської Федерації до України;
  • час здійснення запуску зенітно-керованої ракети по пасажирському літаку «Боїнг 777-200 9M-MRD» та місце старту даної ракети;
  • час та маршрут, за яким СВУ ЗРК «БУК» була вивезена до Російської Федерації;
  • більше ніж 150 осіб, причетних до транспортування самохідної установки БУК-м з території Росії до тимчасово окупованої території Луганської та Донецької областей та назад до РФ, її охорони та виводу на бойові позиції для здійснення збиття літака.

Також у Нідерландах відбувся брифінг членів МССГ, під час якого повідомили імена чотирьох осіб причетних до злочину – громадяни РФ Гіркін І.В., Дубинський С.М., Пулатов О.Ю та громадянин України Харченко Л.В.

«Наразі матеріали кримінального провадження щодо вказаних підозрюваних осіб відповідно до вимог чинного кримінально-процесуального законодавства передаються компетентному органу Королівства Нідерландів для здійснення їх подальшого кримінального переслідування», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ на окупованому Донбасі 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News