Новини » Політика 17 липня, 2019, 7:00
Російськомовні школи: У «Свободі» вимагають, аби такими були лише приватні навчальні заклади
ZIK
ZIK

В Україні не було б жодних проблем та дискусій, зокрема, і навколо мовного питання, якби за останні 20 років у країні проводили б належну соціально-економічну політику.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (ВО «Свобода») Юрій Левченко.

Нардеп, коментуючи закон про мову, який, нагадаємо, сьогодні набув чинності, спростував «міф» про те, що начебто у приватних школах в Україні заборонене викладання іншими мовами, окрім української.

«Якою мовою завгодно – приватні школи, приватні університети, будь ласка. Але це загальносвітова практика, і немає жодної західної європейської великої країни, де державні кошти видавались би на заклади освіти, де не викладають державною мовою», – зауважив Юрій Левченко.

На його думку, в країні не було б жодних проблем та дискусій, зокрема, і навколо мовного питання, якби за останні 20 років в Україні була б нормальна соціально-економічна політика.

«Якби у нас була політика соціальної та економічної справедливості, не було би шансу, не було би підгрунтя для окремих політиків набивати собі політичні бали на тих чи інших моментах. Саме внаслідок того, що у нас при владі олігархія, яка працює виключно на своє збагачення, саме цей факт призводить до того, що у нас взагалі з’являються такі дискусії», – зауважив Юрій Левченко та наголосив, що, якби громадяни України гідно жили, таких дискусій не виникало б.

Нагадаємо, в Україні у вівторок, 16 липня, набув чинності закон Про забезпечення функціонування української мови як державної, за винятком низки положень, які набирають чинності у більш пізній термін.

Як стало відомо, Росія збирає Радбез ООН через український закон про мову.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 22:46 :24