Перехід Лагард в Центробанк ЄС: Експерт не прогнозує змін у політиці МВФ щодо України

ZIK

Політика МВФ залежить від США. Тому після переходу директорки-розпорядниці Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард в ЄЦБ не станеться змін в політиці МВФ щодо України.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор ГО »Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

 «Треба розуміти, що голова правління Центробанку буде отримувати більше грошей, аніж директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду, тобто її заробітна платня буде більшою. В цій ситуації нічого особистого, тільки бізнес», – пояснив Олег Пендзин.

За його словами, голова правління Центробанку це посада, яка погоджує з головами правлінь центральних банків його політику. Відтак, від особистості Крістін Лагард залежить не так багато, бо це це репрезентативна посада.

Водночас, у гостя програми запитали, що Україна втрачає від переходу Крістін Лагард з поста очільниці МВФ в Центробанк ЄС.

«Коли ми говоримо про МВФ, то розуміємо, що його політика залежить від основних його донорів, а це є США. Якщо вони мають стратегічними позиціями допомогу Україні, то МВФ буде виконувати позицію своїх донорів. Тому в даній ситуації не думаю, що щось зміниться», – констатував експерт.

Нагадаємо, що директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард номінована на посаду президента Європейського центрального банку. Кандидатуру Лагард просував президент Франції Еммануель Макрон. Таким чином, ЄЦБ вперше очолить жінка.

Loading...