Новий Президент Єврокомісії заявила про намір «рушити Європу вперед»

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн/Фото: dpa

Урсула фон дер Ляєн, за призначення якої Президентом Єврокомісії у вівторок проголосувала більшість депутатів Європарламенту, представила перші наміри на посаді та висловила намір упродовж наступних п’яти років «рухати Європу вперед».

Про це вона заявила у Страсбурзі під час прес-конференції відразу після оголошення результатів голосування в ході сесії Європарламенту, повідомляє Укрінформ.

«Я хочу рушити Європу вперед протягом наступних п’яти років, – до кліматично-дружнього континенту, до Європи, що слугує людям, економічно потужну та цифрову, Європу, яка основана на верховенстві права з живою демократією», – сказала керівник Єврокомісії.

Вона висловила бажання мати поряд із собою високо мотивовану команду, з якою пройде цей шлях разом.

«Сьогодні я знову закликала лідерів представити найкращих кандидатів на посади Європейських Комісарів, і я хочу бачити рівну кількість чоловіків і жінок навколо стола нашої колегії», – сказала Урсула фон дер Ляєн.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи має вона намір виправляти поточну ситуацію, за якої в керівних органах Євроінституцій фактично не представлені країни Центральної та Східної Європи, Урсула фон дер Ляєн запевнила, що під час добору кандидатів на посади Єврокомісарів враховуватиме також необхідність дотримання географічного балансу.

Журналісти також звернули увагу на те, що новообраний Президент Єврокомісії пройшла на посаду з перевагою у 9 голосів, що є мінімальною перевагою, і поставили питання, яким чином, в таких умовах, вона має намір формувати парламентську більшість для підтримки власної програми дій.

«Я сподіваюся конструктивно працювати разом з Європарламентом. Більшість є більшість. Ще два тижні тому депутати Європарламенту не знали мене зовсім. До того ж, великі емоції були пов’язані із процесом «провідного кандидата», що потребувало напруженої роботи з політичними групами Європарламенту, щоб представити їм робочу програму на наступні п’ять років. Я дуже щаслива, що після двох тижнів, навіть менше – після 13 днів, вдалося сформувати проєвропейську більшість. Це хороша основа, з якої можна починати», – відповіла Урсула фон дер Ляєн.

Вона визнала, що два минулих тижні були найбільш інтенсивними у її політичному житті.

«Завтра я буду у Німеччині, щоб попрощатися зі своїм урядом і своїми військами. Потім я маю намір зануритися в роботу тут, у Брюсселі або у Страсбурзі, і провести так моє літо», – сказала новообраний Президент Єврокомісії, яка до того обіймала посаду міністра оборони Німеччини.

Нагадаємо: Європейський парламент призначив міністра оборони Німеччини Урсулу фон дер Ляєн президентом Єврокомісії.

Loading...