Новини » Суспільство

На Миколаївщині троє поліцейських викрали та катували людину, – Труба

ZIK

ДБР скерувало до суду провадження щодо трьох оперуповноважених у Миколаївській області, які викрали та катували людину. Таким чином поліцейські «вибивали» із жертви зізнання у вчиненні злочину.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, розповів очільник ДБР Роман Труба.

Він наголосив: за 7 місяців роботи ДБР у слідчих було 16 тисяч кримінальних проваджень. По 10 тисячах із них тривають досудові розслідування. До суду скеровано 1600 обвинувальних актів.

«Станом на сьогодні є 307 обвинувальних вироків», – розповів Труба.

Зокрема, за його словами, до суду скерували кримінальне провадження за підозрою 4 особам, серед яких 3 – оперуповноважені з Миколаївської області.

«Їх обвинувачують в тому, що застосували силу до особи з метою зізнання у вчиненні злочину. Фактично, ними було викрадено людину, доставлено до відділку поліції, застосовано фізичну силу, кайданки. Її підвішували за руки», – зазначив Труба.

Згодом цими ж фігурантами справи було підроблено заяву про вчинення злочину та інші документи.

«Зараз кримінальне провадження за підозрою 4 осіб скеровано до суду. В разі доведення вини цих осіб, їм загрожує покарання до 10 років позбавлення волі», – повідомив керівник ДБР.

Він зазначив: розслідування катувань – один із пріоритетів слідчих відомства.

«Сьогодні ми проводимо розслідування у 964 кримінальних провадженнях за фактами застосування фізичної сили правоохоронцями. Розслідування, доведення вини, дослідження всіх фактичних даних у кримінальних справах цієї категорії – наш обов’язок, як і скерування таких обвинувальних актів до суду», – розповів Роман Труба.

Як повідомлялось раніше, Роман Труба на брифінгу заявив, що у справі про вбивство 5-річного Кирила Тлявова з Переяслав-Хмельницького підозру вручили третьому фігуранту.

Loading...