МЗС оприлюднило офіційну заяву до 5 роковин збиття літака рейсу МН17

Імена загиблих MH17. Фото EPA-EFE

Цього дня п’ять років тому 298 безневинних цивільних осіб, включаючи 80 дітей, із 10 країн світу втратили свої життя в результаті жахливого збиття малайзійського літака «Боїнг-777» рейсу MH17 ракетою російської зенітно-ракетної системи «Бук», запущеною із непідконтрольної Україні території Донбасу. Цей день назавжди залишиться трагічною сторінкою історії не лише для України, а для всього світу.

Про це йдеться в офіційній заяві оприлюдненій МЗС України.

«Міністерство закордонних справ України висловлює щирі співчуття всім родичам та близьким тих, хто загинув в цій катастрофі. Незважаючи на всі зусилля Російської Федерації по блокуванню процесу розслідування та перекладення своєї відповідальності за участь у збитті літака рейсу МН17, Спільна слідча група, до якої входять представники слідчих органів і прокурорів з Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України, вже встановила перших чотирьох підозрюваних, які постануть перед судом 19 березня 2020 року. Це росіяни Ігор Гіркин, Сергій Дубінський, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко. І це лише початок. В подальшому будуть встановлені особи безпосередніх виконавців», – зазначено у заяві відомства.

МЗС підкреслює. що спільним обов’язком та пріоритетом залишається встановлення справедливості та притягнення до відповідальності усіх винних у цьому страшному терористичному акті. «Відповідальність неминуча. Кожен має відповідати за свої протиправні вчинки. Збиття літака рейсу МН17 є не лише кримінально караним діянням, але і порушенням Російською Федерацією норм міжнародного права, зокрема Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Цей жахливий злочин не залишиться безкарним. Слідство визначить усіх винних у смерті 298 цивільних осіб, а незалежний суд визначить справдливе покарання. Справедливість буде відновлено», – акцентували у МЗС.

Нагадаємо, міжнародна слідча група виявила нових свідків у справі про авіакатастрофу рейсу МН17

Loading...