Новини » Політика 17 липня, 2019, 17:48
Медведчук в Європарламенті: Необхідно повернути Донбас в Україну, а Україну – на Донбас

Голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук у Страсбурзі на презентації свого мирного плану врегулювання ситуації на Донбасі заявив, що необхідно «повернути Донбас в Україну, а Україну – на Донбас».

Про це повідомляє 112 канал.

«Наш план-концепція має декілька основоположних засад, і фундаментом його є те, що поставлена головна стратегічна задача – це повернути тих людей, а не території. Що мається на увазі під цим планом або цим стратегічним завданням? Сьогодні склалася ситуація, при якій ми можемо повернути цих людей через їхню свідомість. Це громадяни України, які сьогодні живуть на неконтрольованій території. Це люди, яким треба надати ті гарантії безпеки, ті умови і можливості, за яких вони могли б повірити українській владі, сьогодні вже новій владі, для того, щоб вони могли повернутися, і в нашому плані це називається «Повернути Донбас в Україну, а Україну – на Донбас», – сказав Медведчук.

«Через свідомість людей, через розуміння того, що ми всі повинні жити в одній, єдиній країні, так як прихильниками територіальної цілісності є і наша партія, і ми, і переслідуючи ці цілі, благородні цілі, ми надаємо можливості людям, які б могли повірити в те, що їхнє повернення буде успішним і буде спрямоване на захист їхніх прав і свобод в нашій країні, в Україні, громадянами якої вони є і сьогодні», – додав він.

«І сьогодні ми на порозі нового шляху – відновлення довіри всередині країни, відновлення довіри з Донецьком, Луганськом, для того, щоб змінити ситуацію, при якій бойові дії вже увійшли не тільки в історію, але і в життя українських громадян. І коли я кажу про план, який запропонувала наша партія, ми виходимо з того, що ми вважаємо одним із найголовніших, – це надання комплексу заходів, що гарантують безпеку громадянам України, які проживають на Донбасі. Це не тільки амністія, передбачена Мінськими угодами. Це, крім усього іншого, ще і заходи з безпеки і формування, зі специфікою, правоохоронних органів у цьому регіоні. Це, крім усього іншого, спеціальні загони народної міліції, які вже передбачені законом про особливий статус, і багато іншого, що убезпечить людей в майбутньому і дасть гарантію для тієї свідомості, про яку я вже говорив, що дозволить їм свідомо і добровільно прийняти рішення про повернення Донбасу в Україну», – зазначив Медведчук.

Нагадаємо, 28 червня співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович та його однопартієць Нестор Шуфрич представили французькому сенаторові Наталі Гулі в Люксембурзькому палаці мирний план врегулювання конфлікту на Донбасі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 17:39 :30