Княжицький: Українська мова є найкращим захистом від агресії Росії

Микола Княжицький. Фото: Микола Тис/ZIK

«Мова об’єднує» – це всеукраїнська акція, що триває у 20 містах України ввечері 16 липня, в день набуття чинності Закону про державну мову.

Про це повідомляє Еспресо.

«Вороги України весь час говорять, що українська мова нібито роз’єднує українців. Вони говорять, що треба говорити іншими мовами, зокрема російською, аби показати, що в Україні є демократія. Але російський лідер Володимир Путін, лідер країни-агресора говорить прямо, що ми є одним народом. Що нас нічого не розділяє. Але я переконаний, що нас розділяють цінності. Бо ми європейська країна. І нас захищає українська мова. Яка є кращім захистом від агресії Росії», – сказав Микола Княжицький, голова парламентського комітету культури та духовності під час заходу «Мова об’єднує» у Львові.

Княжицький є співавтором Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

«Мова об’єднує» – це всеукраїнська акція, що триває у 20 містах України ввечорі 16 липня, в день набуття чинності Закону про державну мову. Зокрема, у Києві, Львові та Харкові відбуваються концерти за участі українських виконавців Злати Огнєвіч, Наталки Карпи, Tarabarova, Оксани Мухи, Ivan Navi, Пікардійської терції, Sonya Kay та Тараса та Соломії Чубай.

Організаторами акції є громадські організації та волонтери. Метою акції є популяризувати українську мову.

Завдання закону про державну мову – об’єднати Україну, гарантувати кожній людині право на отримання інформації і послуг українською мовою в усіх публічних сферах на всій території нашої держави. Українська мова – один з ключових факторів державної незалежності, національної безпеки та цілісності країни.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

Loading...