Климпуш-Цинцадзе: візит Сіярто на Закарпаття – втручання у внутрішні справи України

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає приїзд міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто в Закарпатську область напередодні позачергових виборів до Верховної Ради як втручання у внутрішні справи України.

Про це вона написала у Facebook в середу.

«Приїзд на Закарпаття делегацій з Угорщини та голови угорського МЗС Петера Сіярто у розпал гарячої виборчої кампанії є неприкритим втручанням у внутрішні справи України. Це грубе порушення українського законодавства, яке прямо забороняє участь іноземців у передвиборчій агітації, зокрема у публічних заходах. Візит відбувався, незважаючи на наполегливі рекомендації МЗС України утриматися від таких кроків до завершення парламентських виборів», – зазначила Климпуш-Цинцадзе

На її думку, такими діями угорська влада продемонструвала «зневагу до України як партнера, до її суверенітету та законів».

«Добрий сусід, яким Угорщина постійно презентує себе на міжнародних майданчиках, так не поводиться. Всі спроби України налагодити діалог, базуючись на взаєморозумінні та повазі, наштовхувалися фактично на мову ультиматумів», – акцентувала віце-прем’єр-міністр.

«Ситуація на Закарпатті викликає велике занепокоєння. Ситуація на Закарпатті викликає велике занепокоєння. Як Віце-прем’єр-міністр, якому дуже близький цей регіон, я постійно порушувала питання необхідності посилювати присутність України у регіоні. Мої візити на Закарпаття та відвертість викликали незадоволення у тих, хто бажав там просто закрити очі на проблему.

Сьогодні ігнорування рівнозначне зраді національних інтересів. У майбутній Верховній Раді докладу всіх зусиль, щоб Закарпаття залишалося у центрі уваги Парламенту та Уряду», – додала Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, Україна застерегла Угорщину від втручання у вибори до Верховної Ради.

Loading...