Новини » Суспільство 17 липня, 2019, 4:00
Дослідження показали, які заходи знижують ризик вікової втрати пам’яті
<nbsp;>

Дослідники з Клініки Майо в Скоттсдейлі, штат Арізона, з’ясували, які заходи допомагають знизити ризик вікової втрати пам’яті. Йдеться про більшу соціальну активність і використання мобільних пристроїв.

Про це повідомляє ukrhealth.

За словами вчених, їм вдалося з’ясувати, що розумово стимулюючі дії, такі як використання комп’ютера, участь у соціальній діяльності, пов’язані з більш низьким ризиком або затримкою вікової втрати пам’яті.

Відзначається, що когнітивне погіршення не є ознакою недоумства, у таких людей симптоми м’якші. Вони здатні виконувати складні завдання або відчувати труднощі з розумінням прочитаної інформації, в той час як особам з деменцією потрібна допомога зі сторони.

Вчені залучили до експерименту 2000 людей. На початку дослідження учасники заповнили анкету про те, як часто вони брали участь у п’яти видах розумової діяльності в середньому віці від 50 до 65 років, в більш пізньому – від 66 років і старше.

Потім спостережувані проходили тести на мислення і пам’ять кожні 15 місяців і спостерігалися протягом п’яти років. За цей період з’ясувалося, що у 532 осіб почалося слабке пізнавальне погіршення.

У той же час було виявлено, що використання комп’ютера пов’язане з 48% зниженням ризику вікової втрати пам’яті. Участь у громадській діяльності, наприклад, похід в кіно або з друзями, або ігри (кросворди або карти), а в середньому віці, так і в більш пізній період життя, дозволило знизити вірогідність зазначених проблем на 20%. Що стосується ремісничої діяльності, то даний показник встановився на позначці 42%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 22:59 :51