Новини » Політика 17 липня, 2019, 18:37
Буде багато сюрпризів: експерт прогнозує суттєву різницю між соціологією й результатами виборів
ZIK
ZIK

Ті рейтинги, які зараз ми бачимо, показують, що думають люди. Але вони не демонструють, що насправді люди вирішили. А дуже багато людей ухвалюватимуть рішення, зайшовши у кабінку для голосування. І я думаю, що результати можуть бути принципово різні, ніж сьогоднішні рейтинги. Тому очікую сюрпризів.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Дмитро Васильєв.

Він нагадав, що в Україні існує закон, який забороняє за два тижні до виборів публікувати соціологічні дослідження щодо рейтингів партій. Тому, наголошує експерт, зараз у нашій державі масово порушується цей закон.

«Коли людина сидить і думає, за кого голосувати, у неї є певні сумніви. А коли вона бачить рейтинги, вона починає думати, що її кандидат непрохідний, тому краще вона голосуватиме за прохідного. Але це неправильно.

Це є контрагітацією, за яку поліція зараз ловить за руку і хоче судити людей. Це величезна маніпуляція, яка дуже сильно впливає на думку людей, на бажання проголосувати за того чи іншого кандидата, яка збиває виборців з пантелику», – зауважив Дмитро Васильєв.

Також, за його словами, від результатів парламентських виборів варто очікувати багато несподіванок, адже нинішні соціологічні дослідження відображають лише думку людей.

«Ті рейтинги, які зараз ми бачимо, показують те, що люди думають. Але вони не показують, що насправді люди вирішили. А дуже багато людей прийматимуть рішення, зайшовши у кабінку для голосування. І я думаю, що результати можуть бути принципово різні, відмінні, ніж сьогоднішні рейтинги», – заявив Васильєв, додавши, що в 2010-му році на виборах до ВРУ «Батьківщині» прогнозували набагато менше голосів, ніж вона отримали, а «Народному фронту» в 2014-му році прогнозували підтримку 3,6% виборців, але партія отримала аж 26%.

Нагадаємо, лідерами парламентських перегонів сьогодні є партії «Слуга народу» та «Опозиційна Платформа – За Життя». Про це свідчать результати соцопитування, проведеного з 24 червня по 1 липня 2019 року Агентством суспільно-політичних досліджень і комунікативних стратегій.

Згідно з результатами опитування, за партію «Слуга народу» готові віддати голоси 39,3% тих, хто визначився зі своїм вибором. Партію «Опозиційна Платформа – За Життя» підтримують 13,5% виборців.

Також до п'ятірки найпопулярніших партій входять «Голос» – 8,5%, ВО «Батьківщина» – 7,9%, «Європейська Солідарність» – 7,5%.

Читайте більше новин на тему: вибори

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 23:44 :04