«Закон про освіту»: КСУ визнав його конституційним, – Гриневич

Лілія Гриневич. Фото: Микола Тис/ZIK

Конституційний Суд визнав конституційним закон «Про освіту».

Про це повідомляє міністр освіти Лілія Гриневич у Facebook з посиланням на власні джерела

Таке рішення ухвалили на засіданні великої палати у вівторок.

«Мовна стаття ЗУ «Про освіту» визнана конституційною!» – пише вона.

Нагадаємо, 28 вересня 2017 року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Він встановлює українську мову офіційною у освітніх навчальних закладах. Але одна або кілька дисциплін могла викладатися двома або більше мовами. До того ж, люди, які належать до нацменшин, мають право на навчання рідною мовою поряд з українською в окремих класах комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

За словами міністра МЗС Угорщини Петера Сійярто, його країну не влаштовують певні пункти українських законів щодо мови та освіти. Він додав, що для вирішення питань довкола цих законів було б достатньо всього декількох поправок.

«Якщо мова про освіту – то угорці, які живуть в Україні, мали стовідсоткову можливість навчатися рідною мовою до моменту, поки «освітній закон» не ухвалили. Тому ми щонайменше очікуємо поправки, яка відновить права угорців, які вони вже мали. Щодо «мовного закону» – то він практично «вбиває» шанси використовувати угорську у державному управлінні, культурі, медіа. Таким чином поправка, яка дасть можливість угорцям використовувати свою рідну мову у цих галузях, нас повністю задовольнить», – пояснив він.

Сійярто зазначив, що вразі повернення угорцям прав, які, на його думку, були обмежені українськими законами, Угорщина скасує вето на проведення засідань Україна-НАТО.

 

Loading...