ЄС розморозить фінансову допомогу Молдові

Йоханнес Хан. Фото DW

Європейський союз має намір розморозити фінансову підтримку Молдови, раніше призупинену через порушення принципів демократії в країні.

Про це заявив комісар ЄС з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган після зустрічі з міністром закордонних справ Молдови, передає DW.

Ган повідомив, що протягом наступних кількох днів Єврокомісія виділить Кишиневу 14,5 мільйона євро фінансової допомоги, які повинні піти, зокрема, на підтримку програми профтехосвіти, а також функціонування зони вільної торгівлі Молдови з ЄС.

Єврокомісар додав, що другий транш фінансової допомоги Молдова може отримати вже восени.

Також восени, у разі позитивного фінального звіту МВФ, Євросоюз може надати Кишиневу першу частину кредиту в рамках макрофінансової допомоги, спрямованого на підтримку платіжного балансу країни.

Макрофінансова допомога Молдові в сумі 100 мільйонів євро була виділена Брюсселем у 2017 році, однак через рік призупинена через порушення принципів правової держави і демократії в країні.

Серед умов поновлення фінансової підтримки в Брюсселі називали боротьбу з корупцією в Молдові і проведення парламентських виборів відповідно до міжнародних норм.

Міністр закордонних справ Молдови Микола Попеску заявив після зустрічі у Брюсселі, що новий уряд у Кишиневі налаштований на зближення Молдови з ЄС.

«Наша єдина зовнішньополітична орієнтація – це європейська інтеграція», – підкреслив він, пообіцявши боротися з корупцією і прагнути до деолігархізації.

 

Читайте більше новин на тему: Молдова

Loading...