Вакарчуку й Виннику дорікнули «завуальованою гречкою»

ZIK

Безплатні концерти напередодні виборів – це своєрідний підкуп виборців і завуальована «гречка».

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявила журналіст, політичний блогер Олена Яхно.

Гостя студії зауважила, що на виборах «гречка» в столиці уже не працює. З її слів, є прецеденти, коли кандидат у нардепи Андрій Іллєнко виграв у Галини Гереги, яка «засівала» в окрузі, будуючи майданчики, встановлюючи лавки тощо.

«Так, на цих виборах у нас гречку ніхто не роздає, роздають заморожену піцу тощо. Ось безплатні концерти, з якими зараз їздить Вакарчук, це теж своєрідна «гречка», це теж безоплатна послуга, яку, певним чином, вважають підкупом… Безплатний концерт – це доволі дорога послуга. Ті ж концерти Олега Винника тощо – це завуальована «гречка», – вважає Олена Яхно.

Політичний експерт Дмитро Корнійчук зауважив, що чесних виборів в Україні ніколи не було. Він припустив, що й не буде.

«Усі вибори відображають світогляд наших людей, тому що нікого не змушують продавати свої голоси, тобто люди добровільно беруть гроші і йдуть голосувати за певного кандидата. Ніхто не змушує продаватися членів ДВК чи ОВК і переписувати протоколи на користь певного кандидата чи політичної сили. Плюс, у нас не існує жодної системи покарання за фальсифікацію, і оскільки покарання немає, це породжує безкарність. А покарання немає, бо всі силові органи так чи інакше прикривають фальсифікації», – зазначив експерт.

Нагадаємо, як заявив аналітик ГМ «Опора» Олександр Клюжев, порівняно з президентською виборчою кампанією, під час парламентської суттєво зменшився вплив адмінресурсу. Натомість одним із ключових викликів перегонів є непрямий підкуп виборців.

Читайте більше новин на тему: вибори

Loading...