Україна включить до претензій щодо РФ, кошти виплачені за зруйноване житло на Донбасі

Руйнування внаслідок обстрілів на Донеччині. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Кошти, витрачені на компенсації за зруйноване житло на Донбасі, будуть включені до консолідованої претензії України до Російської Федерації для відшкодування.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Як зазначили у відомстві, на засіданні 10 липня Кабмін встановив механізм грошової компенсації за зруйноване внаслідок збройної агресії Російської Федерації приватне житло. Відповідне рішення було прийнято з ініціативи Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Відповідно до схваленого механізму, органи місцевого самоврядування (військово-цивільні адміністрації) проводитимуть обстеження житла, зруйнованого внаслідок збройної агресії РФ, і видаватимуть відповідні акти постраждалим особам. Тож власники житлових будинків (квартир), які були зруйновані внаслідок збройної агресії РФ на сході України, зможуть отримати від держави грошову компенсацію. Сума виплати компенсації постраждалим визначатиметься за показниками вартості спорудження житла у відповідних областях України, при цьому граничний її розмір становитиме 300 тис. гривень.

«Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» відповідальність за матеріальну чи нематеріальну шкоду, завдану Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, покладається на Російську Федерацію відповідно до принципів і норм міжнародного права», – підкреслили у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Loading...