Новини » Політика 16 липня, 2019, 11:25
Україна ще не зверталась до США та Великобританії щодо Нормандського формату, – Пристайко
ZIK
ZIK

Розширення Мінського процесу обговорювалось не одним Володимиром Зеленським. У його попередника Петра Порошенка теж були такі ідеї. До того ж Канада та Польща уже висловили свою зацікавленість у такому.

Про це на брифінгу, який транслював телеканал ZIK, розповів заступник керівника Офісу президента Вадим Пристайко.

Коментуючи ідею Зеленського про переформатування Мінського процесу до нормандського формату, він наголосив: таке розширення обговорювалось не лише цим президентом. До того ж є низка країн, які висловлювали свою зацікавленість у цьому.

«Не хочу називати всіх, але не таємниця, що, наприклад, участь хотіла взяти Канада, Польща пропонувала свої послуги. США – це логічний вибір, адже вони спочатку брали участь у Женевському форматі, який був до нормандського. Тобто, зрозуміло, звідки йдуть ці ініціативи», – розповів Пристайко.

Однак, за його словами, офіційно Україна ще не надсилала запрошень до Великої Британії чи США взяти участь у переговорах в складі Нормандського формату.

«Разом із тим хочу вам сказати, що Нормандський формат – не Біблія. Так само, як і Мінський. Ми не можемо безкінечно працювати в рамках цих форматів, якщо вони не приносять миру на наші землі. Якщо переконаємось, що ці формати себе вичерпали, шукатимемо інші», – зазначив представник Офісу

Окрім того, він наголосив: нещодавня телефонна розмова Володимира Зеленського з Володимиром Путіним на 99% стосувалась звільнення моряків та бранців Кремля. Тож в Офісі президента готові говорити з Путіним на цю тему кожного дня, аби був прогрес.

«Так само й попередній президент Порошенко теж не один раз говорив із Путіним, коли ми намагались, планували і вірили в те, що це допоможе вирішити питання з нашими людьми, які сидять в російських в’язницях», –зазначив Пристайко.

Однак, за його словами, конкретної дати наступної такої розмови немає.

«Для нас не є табу говорити з президентом Російської Федерації, якщо це сприяє звільненню наших людей», – підкреслив Пристайко.

Водночас, коментуючи закордонні візити Зеленського, він наголосив: на 1 вересня планується візит Президента України до Польщі на запрошення Анджея Дуди.

«Офіційно українська сторона підтвердила свою участь. Там збирається багато лідерів. Думаю, що і президент США обов’язково приїде, враховуючи тему цієї зустрічі в Варшаві», –розповів представник Офісу Президента.

Також, за його словами, планується і візит до США, який анонсувався раніше. Наразі підготовкою до нього займається посольство України у Штатах та, зокрема, Валерій Чалий, який наразі ще виконує свої обов’язки.

«З моменту його відкликання цим буде займатись повірений у справах України в США. Зазвичай, це один із наших дипломатів посольства, який буде визначений пізніше», – розповів Пристайко.

Як повідомлялось раніше, президент України Володимир Зеленський ініціював початок оновлення дипломатичного корпусу України. Вже прийнято рішення про заміну 12 керівників посольств по всьому світу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 19:15 :25