У Франції побудували новий атомний підводний човен «Баракуда»

Перший з шести французьких атомних підводних човнів нового покоління «Баракуда» покинув будівельний зал в Шербурі, де його збирали понад 10 років.

Про це повідомляє Європейська правда.

У церемонії взяли участь президент Еммануель Макрон і міністр оборони Флоранс Парлі.

Перший з шести човнів «Баракуд» назвали «Сюффрен» – на честь легендарного французького адмірала Сюффрена. Підводний човен будували понад десять років на верфі в Шербурі. На воду його спустять в кінці липня, а до складу флоту повинні ввести влітку 2020 року.

«Десять років вивчення і розробки, 12 років будівництва, вісім мільйонів годин роботи, десять тисяч задіяних осіб, 400 різних професій, 750 тисяч деталей, 160 кілометрів дротів. Все це – «Сюффрен»«, – зазначив на церемонії президент Макрон.

«Баракуди» – багатоцільові атомні підводні човни. Вони не мають ядерних ракет, але пересуваються в морі завдяки ядерній силовій установці.

«Сюффрен» буде забезпечувати безпеку своїх «старших братів» – ядерного ракетоносця «Тріумфан» та супроводжуватиме флагман французьких ВМС авіаносець «Шарль де Голль». Також він буде вистежувати підводні човни противника і збирати розвіддані.

 

Loading...