Новини » Світ 16 липня, 2019, 12:46
США вводять нові правила отримання притулку

Адміністрація Трампа намагається не дати більшості з тих, хто перебуваючи на південному кордоні США, прагне отримати притулок, можливості це зробити.

Така ініціатива, мабуть, торкнеться значної частини вихідців з Центральної Америки, які перетинають Мексику, – повідомляє Голос Америки.

Дії адміністрації, про які оголосили Мін’юст і Міністерство національної безпеки, забороняють подавати заяву на притулок в США, якщо заявник прибув сушею через іншу країну, де притулок був доступний до прибуття в США. Про це йдеться в 58-сторінковому федеральному документі, оприлюдненому в понеділок, 15 липня, – повідомляє видання.

Генеральний прокурор США Вільям Барр виступив із заявою, в якій зазначив «різке збільшення числа іноземців», які прибувають на кордон США і Мексики. За його словами, «[тільки] невелика меншість серед цих осіб» має право на притулок.

«Велика кількість необґрунтованих заяв про надання притулку створює надзвичайне навантаження на національну імміграційну систему, підриває багато гуманітарних цілей надання притулку, посилює гуманітарну кризу контрабанди людей», – констатував Барр.

Нові правила вступлять в силу у вівторок, 16 липня, і, як очікується, незабаром призведуть до проблем у правовій сфері.

Щоб в’їхати в Сполучені Штати, особи, які шукають притулку, повинні будуть довести, що їм було відмовлено в допомозі в третій країні, але не в їхній власній країні і не в США. В іншому випадку вони отримають відмову.

США домовилися з Гватемалою і Мексикою про політику у сфері міграції та надання притулку, оскільки адміністрація Трампа прагне скоротити число осіб, які перетинають південний кордон країни без дозволу, і кількість прохачів притулку.

Рівень безпеки в країнах від Центральної Америки до США сильно розрізняється, підкреслюють експерти.

Хоча нові правила вплинуть на долі десятків тисяч жителів Центральної Америки, які становлять більшість серед тих, хто перетинає кордон без дозволу в пошуках притулку на південно-західному кордоні Америки, воно відноситься і до тих, хто робить це за межами даного регіону.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 08:46 :27