Шахтарі збираються до Зеленського через вугільні борги

ZIK

Профспілкові лідери державних вугільних підприємств Донецької і Луганської областей заявили, що кількамісячна заборгованість за поставлений товар, відмова держпідприємств купувати вугілля вітчизняного виробника і відсутність грошей на модернізацію галузі є основними причинами, через які шахтарі збираються знову приїхати до Києва на акції протесту.

Про це повідомило інтернет-видання «Апостроф», пишуть «Українські новини».

За словами шахтарів, цього тижня можливі акції протесту в регіонах, а вже після виборів, починаючи з 22 липня, якщо держава не почне вирішувати їхні проблеми, гірники мають намір пікетувати адміністрацію Президента Володимира Зеленського та Кабінет Міністрів України.

Зокрема, за словами голови міської профспілкової організації Незалежної профспілки гірників (НПГУ) Первомайська Луганської області Романа Панчука, борги на шахтах регіону тягнуться ще з лютого 2019 року.

«На шахті «Золоте» працює 490 людей. Остання зустріч з Насаликом була у квітні, він обіцяв багато, але нічого не зробив. Цій людині вірити не можна. Не можна нікому вірити», – зазначив він.

Глава Первомайської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Підгірний додає, що на інших шахтах ледь закрили борги за квітень і травень, залишилася заборгованість за частину травня та червень.

За словами глави первинної профспілкової організації НПГУ на шахті «Капітальна» ДП «Мирноградвугілля» Олександра Абрамова одна з причин обурення шахтарів – зміна керівництва в держкомпанії «Центренерго», яка раніше було основним покупцем вугілля на державних шахтах. Він підкреслив, що після приходу нових управлінців на «Центренерго», туди йде вугілля з копанок і з Росії, а вугілля вітчизняних виробників ігнорується.

«До вугільної галузі прийшли управлінці позаминулої влади і це може мати катастрофічні наслідки. Через це державні шахти залишаються поза увагою. Якщо надалі буде така ситуація, нам доведеться приїхати до Києва, до Кабміну і під Адміністрацію Президента. Як чоловікам сказати, що зарплати не буде? 25 серпня – День шахтаря, а там діти в школу підуть. Шахтарські сім'ї будуть без зарплати, ситуація нагнітається», – сказав Абрамов.

Шахтарі обурюються, що вугільна галузь досі не отримала обіцяний урядом 1 млрд грн на погашення боргів.

«Цей мільярд не вирішує проблему. Він виділяється з держбюджету на держпідтримку, щоб нам платити до кінця року зарплату. Але сьогодні найголовніша біда наших вугільних підприємств в тому, що їхній розвиток не фінансуються. Як результат – вони «помирають». Протягом 5 років ми на розвиток підприємств не отримали жодної копійки. Жодна шахта», – підкреслив Віктор Підгірний.

Він додав, що сьогодні в Первомайську працюють «на молотках» 4 шахти, вугілля йде на реалізацію, але грошей шахтарі не отримують.

«У нас була програма модернізації, яка при нормальному фінансуванні дозволяла б балансувати наші 4 шахти. Але при сьогоднішній ціні 2 800 гривень/тонну, яку ще й знижують, модернізація неможлива», – зазначив Підгірний.

Він підкреслив, що подальші перебої з фінансуванням вугільної галузі можуть мати катастрофічні наслідки.

«Якщо таке фінансування і далі буде продовжуватися, то нас очікує техногенна катастрофа, звільнення всіх наших працівників і помруть всі наші селища»,– зазначив він.

 

Loading...