Полозов заявив про забезпечення усіх умов для звільнення моряків

ZIK

Судом щодо продовження запобіжного заходу українським морякам Кремль хоче забезпечити собі поле для маневрів, якщо у перемовинах щось піде не так. Насправді ж зараз забезпечені всі необхідні умови для ухвалення політичного рішення про звільнення військовополонених.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів адвокат Микола Полозов.

Коментуючи завтрашнє засідання російського суду у справі українських моряків, він наголосив: слідчі ФСБ звернулись до суду з клопотанням про продовження на 3 місяці терміну перебування під вартою наших військових. Це стосується усіх 24 осіб.

«Та це більше, скажімо так, ритуальний захід. Адже Росія зобов’язана виконати рішення Міжнародного трибуналу ООН із морського права, який зобов’язав звільнити моряків. Заява МЗС РФ – фактичне свідчення бажання влади РФ виконати рішення трибуналу», – зазначив Полозов.

Однак, є й інше питання. Наприкінці липня у моряків спливає термін перебування під вартою.

«Тому, щоб не вийшло так, що раптом до цього часу не домовились про всі деталі, а моряків потрібно відпускати, ритуально слідство просить суд продовжити запобіжний захід», –розповів Полозов.

Водночас адвокат підкреслив: особливість справи полягає в тому, що тут не потрібно чекати вироку. Росія може їх звільнити навіть на нинішній стадії, для цього потрібна лише політична воля, адже всі юридичні інструменти уже є.

«Далі всі слідчі дії можуть проводитись без прямої участі моряків. Це може бути заочне засудження, дистанційне. Для цього є технічні і юридичні інструменти. Просто цим судом влада РФ хоче себе убезпечити і отримати можливість для маневрів, якщо щось піде не так швидко, як планувалось», – зазначив захисник.

Полозов додав: стратегія звільнення моряків базувалась на нормах міжнародного права. Її ціль – формування необхідних умов для ухвалення позитивного політичного рішення.

«Для таких справ у Росії немає судів. Рішення ухвалюють на політичному рівні і далі відповідні інстанції їх вже транслюють. На мій погляд, зараз забезпеченні усі необхідні умови для ухвалення політичного рішення. Якщо його ухвалять, технічні питання – як чи в які терміни звільнять моряків – можна вирішити за 2, максимум, 3 дні. Тому, якщо у керівництва Кремля буде політична воля відпустити їх до виборів, вони це зроблять. Якщо ні – відповідно після. Однак, не думаю, що після виборів ситуація кардинально зміниться», – припустив Полозов.

Окрім того, він розповів і про самопочуття наших моряків. За словами Полозова, хлопці зовсім не зневірились і слідкують за інформаційним полем навколо їхньої справи.

«Зазвичай, через півроку в ув’язнених починається період апатії. Однак у моряків все навпаки – звичайно, вони слідкують за подіями щодо їхньої справи. Вони знають, які зусилля витрачають для їх звільнення. Зараз вони всі – на піднесенні, вірять, що незабаром повернуться додому, до рідних, моральний стан їх – на підйомі», – розповів Полозов.

Що ж до фізичного стану моряків, за його словами, в цілому усі вони почуваються задовільно. Однак проблеми із пораненими залишаються досі.

«Та вчора омбудсмени домовились, що координуватимуть питання необхідної меддопомоги. Справа в тому, що, наприклад, Василю Сороці потрібна операція, Андрію Артеменку –офтальмолог. Також пораненим потрібен ще один огляд незалежних лікарів. Однак, це технічні питання, які досить легко вирішуються, якщо будуть досягнені відповідні домовленості», – розповів Полозов.

Як повідомлялось раніше, Петро Порошенко зазначив, що на 90% військовополонені українські моряки можуть бути звільнені до позачергових парламентських виборів.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

Loading...