Обмін Вишинського на полонених моряків: Мусієнко оцінив таку можливість

ZIK

Росія буде змушена виконати рішення Міжнародного трибуналу та відпустити наших моряків, однак намагатиметься виторгувати для себе якомога більше привілеїв. Зокрема, може відбутись обмін військовополонених на керівника «РИА Новости» Кирила Вишинського. Ця фігура є дуже важливою для російської пропаганди.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі висловив ZIK політичний експерт Олександр Мусієнко

Він наголосив: наразі немає оптимізму, що звільнення моряків відбудеться завтра. Хоча, так чи інакше, РФ буде змушеною виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права і відпустити моряків.

«Для них зараз важливо, як це подати внутрішньо та зовнішньо, щоб не показати себе слабкими», – переконаний Мусієнко.

Окрім того, на його думку, Москва ще й намагатиметься тут виторгувати для себе якісь привілеї. Можливо, отримати когось на обмін.

«Думаю, якщо підніметься питання, Вишенського віддадуть. Це, фактично, єдина людина, кого Путін згадує публічно. У тому числі, на зустрічі із Меркель, коли спитали, кого готовий обміняти, він говорив про журналіста Вишинського і агентство «РИА Новости». Він називав це публічно», – зауважив Мусієнко.

Експерт підкреслив: очевидно, що таким чином піднімається вага Вишинського. Окрім того, сам керівник «РИА Новости» писав до Путіна звернення про допомогу. Тож цей персонаж є дуже важливим і для кремлівської внутрішньої пропаганди.

«Мовляв, вони захищають людей, які до них звертаються по допомогу», – зазначив політексперт.

У будь-якому випадку очевидно, що РФ має виконати рішення Міжнародного трибуналу, однак хоче це зробити максимально вигідно для себе.

«Щоб показати, що це виконання йде від російського суду, а не з Гамбурга, де розташований трибунал. Окрім того – щоб не виказати свою слабкість і отримати щось взамін. Що це буде – невідомо. Ще подивимось», –резюмував Олександр Мусієнко.

Як повідомлялось раніше, Петро Порошенко зазначив, що на 90% військовополонені українські моряки можуть бути звільнені до позачергових парламентських виборів.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

Loading...