Добродомов порахував кнопкодавів Верховної Ради

ZIK

Поточна каденція Верховної Ради України пройшла під знаком «кнопкодавства»: у сесійній залі неперсонально голосують, щонайменше, половина обранців.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Дмитро Добродомов.

Політик, коментуючи ініціативу спікера встановити у ВРУ сенсорні кнопки для голосування парламентарів до 15 серпня, нагадав, що неперсональне голосування суперечить Основному закон.

«А чи є відповідальність? На жаль, немає, крім політичної, в українському законодавстві. Але прецедент у наших сусідів – поляків. Бквально нещодавно був випадок, коли за неперсональне голосування депутат був позбавлений мандату», – зазначив Дмитро Добродомов.

З його слів, щонайменше половина депутатів у ВРУ «кнопкодавлять», і цю проблему потрібно вирішувати.

«А те, що зараз робить Парубій, це не налазить взагалі… Скільки ми акцій влаштовували, скільки ми просто всередині,  сесійній залі, щодо цього… Тобто, вся каденція пройшла у нас під знаком «кнопкодавства». Причому, в останній частині це було неприховано, на очах у всіх», – заявив Дмитро Добродомов.

Політик зазначив, щ із 2006 року на кожному робочому місці народного депутата у ВРУ є сенсорна кнопка, і голосування можливе після сканування відбитків пальців.

«Усе, що потрібно було зробити Парубію, це взяти аркуш паперу і підписати, що вводиться у дію сенсорна кнопка – і Апарат відразу вводить її у дію… Зараз ця людина іде у Раду із місця спікера, і раптом згадала – ой, а це ж треба із «кнопкодавством» поборотися», – заявив Дмитро Добродомов.

Як повідомляли, спікер Верховної Ради Андрій Парубій розпорядився апарату Верховної Ради встановити сенсорні кнопки для голосування народних депутатів до 15 серпня.

Loading...