До суду подали позов про скасування міжнародного іспиту IFOM з основ медицини

oask.gov.ua

Студентка Харківського медвишу та народний депутат Валерій Писаренко подали до Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) позов щодо скасування міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM).

Про це повідомляє пресслужба Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК).

«Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі про скасування міжнародного іспиту з основ медицини для студентів-медиків, що був затверджений постановою Кабінету міністрів України від 28 березня 2018 року №334. Відповідний позов до суду подали студентка Харківського національного університету імені В.Каразіна та народний депутат України Валерій Писаренко. Відповідачами у справі визначено Кабінет міністрів України», – йдеться у повідомленні.

На думку позивачів, впровадження IFOM для студентів-медиків порушує Закон України «Про вищу освіту» та конституційне право громадян України на вищу освіту.

«Позивачі зазначають, що запроваджений міжнародний іспит з основ медицини базується на програмах іноземних освітніх агентств забезпечення якості вищої освіти, в той час як КМУ досі не затверджено перелік іноземних агентств, сертифікати яких визнаються в Україні. Суд ухвалив розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання на 13 серпня 2019 року», – йдеться у повідомленні суду.

Нагадаємо, 1 липня 2019 року вперше українські студенти-медики складали міжнародний іспит з основ медицини (IFOM) як частину Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ).

IFOM як незалежний міжнародний іспит включає запитання про базові речі в медицині – анатомію та фізіологію. Це те, що повинен знати кожен майбутній лікар. Його питання позбавлені національних особливостей та не передбачають особливої програми навчання.

IFOM є повністю незалежним. На його результати ніхто не має жодного впливу – ані медичний університет, ані Центр тестування, ані саме Міністерство. Питання до іспиту перекладають незалежні експерти, а оцінку здійснює Національна рада медичних екзаменаторів. Це – повністю справедливий іспит.

МОЗ зіткнулося із спротивом іспиту, фактам саботування, дезінформації та залякування студентів-медиків.

Факти саботажу спостерігалися у Харківському, Івано-Франківському, Чернівецькому, Сумському, Одеському, Ужгородському медичних університетах.

Loading...