Для вивчення української мови держава дала 30 років, – Гримчак

ZIK

Україна давала громадянам 30 років, щоб вивчити українську мову, і новий закон дає ще три роки відтермінування на вивчення.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юрій Гримчак.

Пан Гримчак зауважив, що в 1989 році був прийнятий закон про мову УРСР, згідно з яким давався десятилітній термін для того, щоб всі громадяни України вивчили українську мову і застосовували її в суспільному житті. Тобто вже у 1999 році всі повинні були володіти українською мовою, додав посадовець.

«Після цього пройшло вже 30 років, і новий закон про мову дає ще додатково три роки відтермінування для того, щоб хтось, хто ще не знає української мови, безкоштовно її вивчив. Україна є надзвичайно демократичною країною, тому що давала 30 років для того, щоб вивчити українську мову. Я народився і жив у Донецьку і вивчав українську з другого класу. Треба бути надзвичайно альтернативно-обдарованою людиною, щоб не вивчити українську», – зазначив політик.

А щодо скликання РФ Радбезу ООН, пан Гримчак наголосив, що нехай вона краще проаналізує своє законодавство. Тому що Росія прийняла закон про російську мову, який набагато жорсткіший, ніж закон український. Він повністю забороняє мови національних меншин.

«Наприклад, татарській республіці сказали, що тепер учні обов'язково повинні навчатися російською мовою, і там були протести. Тому не країні-агресору навчати нас, як нам жити в своїй державі. Це наша внутрішня справа», – переконаний Гримчак.

Нагадаємо, що Конституційний Суд у вівторок, 16 липня, визнав конституційним закон про декомунізацію.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

Loading...