Новини » Суспільство 16 липня, 2019, 12:09
ДБР вилучило в офісі ДФС документи, пов’язані з «Філіп Морріс»

Державне бюро розслідування вилучило в офісі Державної фіскальної служби документи, пов’язані з підписанням мирової угоди з компанією Філіп Морріс.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє НВ Бізнес.

«Обшуки стосуються справи про підписання мирової угоди між державою і тютюновою компанією Philip Morris», — повідомив співрозмовник видання.

Нагадаємо, у 2015 році Філіп Морріс Україна використовувала спеціальний митний режим. Харківська митниця ДФС звільнила компанію від ввізного мита та інших податків на імпорт сировини, продукція з якої підлягала реекспорту. Загальна вартість готової продукції, яка була вироблена і реескпортована з території України у квітні 2015 — березні 2016 року склала 87 млн ​​євро.

У березні термін дії дозволу закінчився, а Головне управління Державної фіскальної служби в Харківській області ініціювало податкову перевірку. За її результатами Філіп Морріс Україна отримав податкові повідомлення-рішення на загальну суму 635 млн грн, в яку увійшли донарахування за ввізним митом, додаткове ввізне мито, ПДВ, штрафи і пеня.

На початку грудня 2018 року Кабінет Міністрів розпорядився підписати Мирову угоду між компанією і державою Україна. Уряд зобов’язав в.о. голови ДФС Олександра Власова підписати зазначений документ.

Як повідомлялося, слідчі теруправління у м. Полтаві, розслідують можливі незаконні дії посадових осіб керівництва ДФС України, Головного управління ДФС у Харківській області та Харківської митниці ДФС. В усіх трьох структурах пройшли обшуки Державного бюро розслідування спільно із СБУ.

Відкрито кримінальне провадження, передбачене ч. 2. ст. 367 Кримінального Кодексу України — службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків, що спричинило особливо тяжкі наслідки.

В той же час у Філіп Морріс Україна  стверджують, що підписання та виконання мирової угоди між компанією та ДФС повністю відповідає законодавству України та її міжнародним зобов'язанням.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 18:34 :16